Elbląg: Zbieraj nakrętki i pomóż niepełnosprawnej Patrycji

Elbląg: Zbieraj nakrętki i pomóż niepełnosprawnej Patrycji
Fot. Adminstrator

Włącz się do akcji zbierania nakrętek od butelek i pomóż niepełnosprawnej Patrycji Paź zebrać pieniądze na zakup nowego wózka inwalidzkiego. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z wrodzoną łamliwością kości i potrzebuje kosztownego, dostosowanego do jej potrzeb wózka by móc samodzielnie wychodzić na spacery.

Już w siódmym miesiącu ciąży badanie USG wykryło u niej wrodzoną łamliwość kości. Po urodzeniu lekarze dawali jej nikłe szanse na przeżycie. Szczęśliwym trafem znalazła się w Klinice Pediatrycznej w Łodzi. Tam w pierwszym miesiącu życia otrzymała lek wspomagający budowę kości. Trwa to już sześć lat. W między czasie doznała 70 urazów złamania kości, przeszła dwie operacje polegające na wstawieniu drutów w kończyny dolne.

–W obu nóżkach ma druty, które zapobiegają większości urazów. Drutów nie można wzmocnić dlatego nie ma teraz siły, żeby kręcić samodzielnie kółkami wózka, a jej największe marzenie to móc wychodzić na dwór bez pomocy mamy. Pojechać na spacer na wózku – mówi Barbara Paź, mama Patrycji.

Wózek który pozwoliłby Patrycji poruszać się bez osób trzecich kosztuje co najmniej 20 tys złotych, jednak aby swobodnie móc z niego korzystać niezbędny jest także podjazd w miejscu zamieszkania, którego koszt waha się w granicach 10 tys złotych. Aby pomóc Patrycji w zgromadzeniu potrzebnej kwoty wystarczy zbierać nakrętki i przekazać je firmie 4Plast (Nowy Staw) z dopiskiem "dla Patrycji Paź". 1 kilogram to 1 złotówka mniej do zebrania. Kolejna opcja to dostarczenie ich do Przedszkola nr 23 (ul. Płk. Dąbka 49). Można także zadzwonić do rodziców Patrycji pod numer 693–094–909 lub 607–124–449 po czym rodzice sami je odbiorą. Oprócz tego w każdej chwili można wspomóc finansowo Patrycję dowolną wpłatą na konto w elbląskim wolontariacie: 2 1020 1752 0000 0102 0055 5425 z dopiskiem "Patrycja Paź".

fot. patrycjapaz.blogspot.com

  oprac AK Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14546

Print Friendly, PDF & Email