Elbląg: Zabytkowy parowóz odwiedził nasze miasto

Elbląg: Zabytkowy parowóz odwiedził nasze miasto

Zabytkowy parowóz polskiej konstrukcji z serii Pt47 po raz pierwszy zawitał do Elbląga. W sobotę (22 lipca) ciągnął skład Zbyszko a dwa dni później Maćko i Jurand. Tak więc elblążanie przez dwa dni mogli podziwiać parowóz kilkukrotnie.

Sobotni kurs zabytkowego parowozu, który wyruszył z Olsztyna i poruszał się w kierunku Malborka i z powrotem na dworcu w Elblągu witała spora grupa elblążan.

– Jesteśmy bardzo zaskoczeni, że tak licznie tutaj wszyscy przyszli. Nie spodziewaliśmy się aż takiego powitania – mówili podróżujący pociągiem miłośnicy polskiej kolei i jej historii.

Kolejna okazja do zobaczenia parowozu nadarzyła się już wczoraj (24 lipca), kiedy to skład z wolsztyńskiej parowozowni ciągnąc cztery wagony z lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, na trasie z Olsztyna do Poznania zawitał do Elbląga, gdzie pasjonaci historii pociągów z całego kraju i zagranicy mieli dwie godziny na zwiedzanie naszego miasta. W tym czasie pociąg wyruszył na trasę do Malborka i z powrotem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z sobotniej wizyty parowozu w naszym mieście.  

  Rafał Sułek  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16131