Elbląg z tarasu widokowego. Już od maja

Elbląg z tarasu widokowego. Już od maja
Fot. UM ELBLĄG

Od 1 maja mieszkańcy Elbląga oraz turyści będą podziwiać nasze miasto i okolice z tarasu widokowego, na szczycie katedry św. Mikołaja. Z tego miejsca oglądać można całą okolicę: miejską architekturę, zalesioną Wysoczyznę Elbląską, a z drugiej strony płaskie tereny żuławskie. Aby się tam dostać trzeba pokonać 366 schodków, bowiem wieża katedralna liczy aż 97 m.

Wieża będzie czynna w dniach: poniedziałek – nieczynne, wtorek – piątek, w godzinach: 10.00 – 17.00 , sobota, w godzinach: 10.00 – 14.00, niedziela, w godzinach: 14.00 – 17.00 (zabrania się zwiedzania podczas mszy św. oraz innych nabożeństw i uroczystości kościelnych).

Grupy zorganizowane należy wcześniej zgłosić pisemnie bądź telefonicznie do Informacji Turystycznej z podaniem terminu i ilości osób. Grupy zorganizowane muszą mieć co najmniej jednego opiekuna na 15 uczestników, odpowiedzialnego za członków grupy podczas całego czasu przebywania w obiekcie. Opiekun grupy ponosi odpowiedzialność za skutki zachowania uczestników grupy. Ze względów bezpieczeństwa liczba osób jednocześnie przebywających w wieży od poziomu +2 jest ograniczona do 10 osób.

Wejście na Taras Widokowy Wieży na poziom +5 na wysokości 67,08 m wymaga pokonania 366 stopni schodów, w związku z tym niewskazane jest wchodzenie na wieżę osobom cierpiącym na lęk wysokości, z wadami serca, dysfunkcjami narządów ruchu lub innymi schorzeniami, które mogą być przyczyną wypadku. Maksymalny czas przebywania zwiedzających powyżej poziomu +2 wynosi 20 minut.

Do poziomu +2 wejście i zejście odbywa się dwiema osobnymi klatkami schodowymi, od poziomu +2 wejście i zejście następuje tymi samymi schodami. Podczas wchodzenia i schodzenia z Tarasu Widokowego należy zachować ostrożność ze względu na wąskie przejścia i duży kąt nachylenia schodów.

Dzieci do 12 roku życia mogą wejść na Taras Widokowy tylko pod opieką dorosłych. Za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają rodzice lub opiekunowie. Dzieci, mogą podchodzić do balustrad, tylko w towarzystwie osób dorosłych.

Zakaz wejścia na Taras Widokowy mają osoby po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Personel może odmówić wpuszczenia na Taras Widokowy osoby zachowujące się agresywnie wobec personelu i innych osób przebywających w budynku.

Wstęp na wieżę jest bezpłatny.

Print Friendly, PDF & Email