Elbląg: Z robotyką za pan brat

Elbląg: Z robotyką za pan brat

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie SOSW nr 1 w Elblągu zaprzyjaźnili się z robotami Dashem i Dotem oraz Ozobotami, wypożyczonymi z Warmińsko–Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu.

– Roboty odwiedziły 15 klas. Uczniowie zobaczyli i nauczyli się, jak można zmieniać światła Dashowi, jak kręcić jego głową, jakie dźwięki może wydawać. Poznali aplikację, za pomocą której komponowali muzykę, graną przez Dashna na cymbałkach – mówi Anna Góralska, nauczycielka SOSW nr 1. – Najwięcej emocji i radości budziły aplikacje, za pomocą których robot poruszał się. Dzieci w ramach ćwiczenia musiały sterować robotem, tak by przejechał konkretną trasę. Każdy chciał spróbować i nie było osoby, której nie sprawiałoby to dużej frajdy. Równie wiele radości budziła w uczniach praca z Ozobotami. Dzieci programowały im własne trasy rysowane mazakiem. Zauważały, jakimi migotały kolorami w zależności od tego po jakiej linii jechały. Przy okazji utrwalały sobie kolory, trenowały koordynację wzrokową oraz ruchową, ćwiczyły motorykę małą – dodaje.

Jak przyznaje Anna Góralska, świat robotów i programowania okazał się dla uczniów niezwykle interesującym zajęciem, maksymalnie angażującym uwagę. To było ich pierwsze i na pewno nie ostatnie spotkanie z robotami.

Źródło i fot. www.sosw.elblag.pl

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17202