Elbląg: ”Wolontariusze z szóstki” w konkursie 8 Wspaniałych

Elbląg: ”Wolontariusze z szóstki” w konkursie 8 Wspaniałych

Dwie wolontariuszki z Gimnazjum nr 6 w Elblągu zostały laureatkami samorządowego konkursu nastolatków „8 Wspaniałych”, organizowanego przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Konkurs na dobre już zagościł w kalendarzu wydarzeń naszego miasta. To już XIX edycja konkursu, w którym promowani są młodzi wolontariusze pracujący społecznie na rzecz potrzebujących: ciężko chorych, cierpiących, niepełnosprawnych.

Laureaci konkursu swoją działalność prowadzą w szkolnych klubach, domach pomocy społecznej, schroniskach, szpitalach czy hospicjach. Uczestniczą w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności oraz pieniędzy dla potrzebujących.

To wspaniali młodzi ludzie, którzy swoją postawą urzeczywistniają takie postawy jak: odpowiedzialność, uczciwość, życzliwość i troska o innych.

Z Gimnazjum nr 6 zostali wytypowani następujący kandydaci do tytułu laureata: Angelika, Bronikowska klasa 3a, Kinga Hapka klasa 3a, Oskar Oleksy klasa 3a, Zuzanna Stepanów klasa 2a oraz Patrycja Zielińska klasa 3a.

– Wolontariusze ci należą do grona najbardziej wyróżniających się wolontariuszy naszej szkoły. Zawsze chętnie uczestniczą we wszystkich akcjach charytatywnych organizowanych w naszej szkole – mówi opiekun „Wolontariuszy z szóstki”– Marzena Maślińska.

Komisja konkursowa wybrała 8 laureatów konkursu spośród 27 zgłoszeń. W gronie wyróżnionych znalazły się dwie wolontariuszki z Gimnazjum nr 6, które wraz ze swoim opiekunem uczestniczyły w przesłuchaniu laureatów konkursu w Młodzieżowym Domu Kultury.
Na tym spotkaniu, które odbyło się 9 marca wyłoniono kandydata, który będzie reprezentował nasze miasto w Ogólnopolskim Finale Konkursu „8 Wspaniałych”.

– Jako opiekun koła serdecznie dziękuję wszystkim moim wolontariuszom – wszyscy jesteście wspaniali. Serdecznie dziękuję ich rodzinom, za tak wspaniałe wychowanie wartościowych młodych ludzi. Gratuluję naszym laureatkom i mam nadzieję, że będą wierne idei wolontariatu także w dalszym swoim życiu – podsumowuje Marzena Maślińska.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15470 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.