Elbląg: Weź udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Elbląg: Weź udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Jest taka jedna noc, podczas której odcinasz się od telefonu, bliskich, wygody i wychodzisz w Drogę. 1 marca wraz z początkiem Wielkiego Postu rozpoczęły się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową (EDK).

EDK, to inicjatywa księdza Jacka Wiosna Stryczka wraz z Męską Stroną Rzeczywistości, którzy wyznają zasadę nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie. Z tej idei wypłynął pomysł na Drogę, która podbija serca Polaków, a także innych Europejczyków – szacuje się, że nawet 100 tys. osób wyruszy w nocny marsz.

Elbląg już po raz 3. przygotowuje się do tego wydarzenia. W tym roku EDK rozpocznie się

7 kwietnia o godz. 20.00.

– Tak jak w ubiegłym roku spotykamy się w Kościele św. Brata Alberta w Elblągu, a stamtąd rozejdziemy się do Archikatedry we Fromborku (trasa CZERWONA – 40km) lub do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej (trasa ZIELONA – 42km) albo do kościoła Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku (trasa CZARNA – 40,6km) – mówi Katarzyna Grabowska.

Ekstremalna Droga Krzyżowa nie jest pieszą pielgrzymką, lecz nocnym wędrowaniem

w swojej ciszy. Może właśnie dlatego EDK zdobywa coraz więcej chętnych, bo przecież wychodzimy w pustynię serca – zostajemy opuszczeni przez świat, a odkopują się zapomniane przez nas bóle, cierpienie, niewiara.

– Porzucamy wszystko, żeby usłyszeć siebie. Tu już nie możesz liczyć na hałas, na przyjaciół, którzy opowiedzą żart i czasem się pomodlą – to nie jest grupa pielgrzymkowa. To walka o swoje wnętrze i odkrycie Boga  – dodaje Grabowska.

W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie „Droga przełomu”. Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia, a może masz do podjęcia ważne decyzje, albo czekasz na jakiś przełom w swoim życiu, nie zwlekaj i zapisz się już dziś wysyłając swoje zgłoszenie na www.edk.org.pl lub e–mail: elblag.edk@gmail.com.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15439