Elbląg: Weekend z profilaktyka zdrowotną

Elbląg: Weekend z profilaktyka zdrowotną
Fot. Adminstrator

Ponad 200 osób skorzystało z weekendowych bezpłatnych badań profilaktycznych organizowanych przez Wojewódzki Szpital Zespolony. W miniona sobotę szpital dotarł z ofertą do mieszkańców Suchacza, z kolei w niedzielę był w Elblągu na festynie inaugurującym Tydzień Osób Niepełnosprawnych.

Pierwsza akcja profilaktyczna odbyła się w sobotę 23 maja w świetlicy w Suchaczu. Bezpłatnym badaniom towarzyszyły prelekcje nt. programów profilaktycznych realizowanych przez elbląski szpital wojewódzki (edukator zdrowia Danuta Stanicka), pokazu nordic walking i ćwiczeń z piłkami (rehabilitantka Izabela Kowalina) czy zdrowego stylu życia (Bożena Ruszkowska El WOPR). O konieczności poddawania się badaniom, które mogą ocalić nam życie mówiła też dyrektor szpitala Elżbieta Gelert. Bezpłatnym badaniom profilaktycznym (m.in. badanie poziomu hormonu tarczycy, cukru, magnezu, antygenu gruczołu krokowego) poddało się blisko 60 mieszkańców Suchacza i pobliskich miejscowości.

W niedzielę natomiast przedstawicieli szpitala spotkać można było na Bulwarze Zygmunta Augusta. Tu z bezpłatnych badań skorzystało jeszcze więcej, bo ponad 140 osób!

– Łącznie tylko w ciągu jednego weekendu przebadaliśmy ponad 200 mieszkańców Elbląga i regionu. Wczoraj – 25 maja, z naszą ofertą gościliśmy w Morągu, w najbliższą sobotę, 30 maja wybieramy się z kolei do miejscowości Zwierzno w gminie Markusy. Akcje profilaktyczne, podczas których można nie tylko bezpłatnie wykonać wiele cennych dla naszego zdrowia badań, ale także dowiedzieć się więcej na temat zdrowego trybu życia, cieszą się niezmiennie od lat ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa. Dlatego będziemy je z całą pewnością w najbliższym czasie powtarzać – podsumowuje Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 12647

Print Friendly, PDF & Email