Elbląg w TVP Historia

Elbląg w TVP Historia

Dzisiaj o godzinie 19.00 w Krużganku CS Galerii EL odbędzie się wyjątkowy pokaz filmowy. Zaprezentowane zostaną reportaże historyczne poświęcone między innymi Elblągowi,  które emitowane były w tym roku w TVP Historia. Po projekcji filmów odbędzie się spotkanie z reżyserem  Rafałem Mierzejewskim.

Elbing-Elbląg to reportaż poświęcony trudnej historii Elbląga, ze szczególnym uwzględnieniem okresu walk o zdobycie miasta w 1945 roku. Zaprezentowany zostanie również wspomnieniowy reportaż o Zbyszku Godlewskim, elblążaninie, który został zamordowany w czasie masakry grudniowej w Gdyni w 1970 roku. Rafał Mierzejewski, autor elbląskich reportaży przedstawi również dwa inne obrazy- „Major i dziewczyna”, opowiadający o losach „żołnierzy wyklętych” na przykładzie majora Łupaszki i Jego towarzyszki życia, żyjącej jeszcze Lidii Lwow-Eberle pseudonim Lala oraz film o zbrodniarzu wojennym Erichu Kochu, gauleiterze Prus Wschodnich, który w 1986 roku zmarł w więzieniu w Barczewie.

Rafał Mierzejewski jest synem aktorki Krystyny Sznerr oraz malarza, wieloletniego wykładowcy, dziekana i prorektora PWSFTViT w Łodzi Jerzego Mierzejewskiego. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Reżyser i scenarzysta takich filmów jak – „Dziadek i wnuk”, „Eldorada. Polowanie na legendę. Notatki w wyprawy Jacka Pałkiewicza”, „Ocalone w wyobraźni”, „Wekend” czy seriali „Wisła”, „Polska Jasienicy”. Współpracuje z TVP Historia. Autor reportaży historycznych, filmów dokumentalnych, reklamowych, promocyjnych, producent telewizyjny.
  UM Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 8533

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.