Elbląg: V Wyścigi Smoczych Łodzi na Rzece Elbląg

Elbląg: V Wyścigi Smoczych Łodzi na Rzece Elbląg

Już po raz piąty rzeka Elbląg stanie się areną wodnych zmagań wioślarzy na smoczych łodziach. Wyścigi odbędą się 1 września 2018 jako jedna z wielu atrakcji zbliżającego się Elbląskiego Święta Chleba. Zapisy drużyn trwają do 25 sierpnia. Do udziału zaprasza Klub Turystyki Kajakowej Druzno Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej.

Wyścigi smoczych łodzi to amatorska impreza kierowana do wszystkich chętnych osób, zrzeszonych drużynach utworzonych na czas zawodów (grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawiciele instytucji i samorządów itd.). Do wyścigów można zgłosić maksymalnie 19 zawodników: załoga powinna składać się z 16–19 osób dorosłych (minimum 16 wiosłujących) i 1 dobosza.

W Elblągu wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2014 roku w ramach VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wówczas wystartowało łącznie 11 drużyn w tym m.in. reprezentacje służb mundurowych, elbląskich firm i instytucji. Z roku na rok impreza przyciąga nowe drużyny. W 2016 roku wystartowało łącznie 16 osad.

Każdy uczestnik, biorący udział w wyścigach otrzyma kamizelkę ratunkową, dostosowaną do jego wzrostu oraz wagi. Dodatkowo na każdej smoczej łodzi nad bezpieczeństwem będzie czuwał instruktor, który pełnić będzie rolę sternika. Aby wziąć udział w wyścigach należy do 25 sierpnia 2017 wysłać kartę zgłoszeniową lub wypełnić bezpośrednio w siedzibie naszego Oddziału PTTK przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Udział w wyścigach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.pttk.elblag.com.pl

Organizator: Klub Turystyki Kajakowej PTTK Druzno Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej

Współorganizatorzy: MOSiR w Elblągu, Pub „Malwa”, Klub Sportowy „Olimpia”, Hotel Elbląg, Biuro Atrakcji Turystycznych „Ilfing”

Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg

  Krzysztof Rydzyński, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18538