Elbląg: UTWiON w piątek zainauguruje nowy rok akademicki

Elbląg: UTWiON w piątek zainauguruje nowy rok akademicki

 

W najbliższy piątek (5.10. br.) Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych rozpocznie kolejny rok akademicki. Uroczystość odbędzie się w sali kinowej CSE Światowid o godz. 10:00 i zostanie połączona z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Tradycyjnie już pierwsza część uroczystości poświecona będzie otwarciu roku akademickiego 2018/2019, a druga obchodom Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Uroczyście odśpiewane zostanie „Gaudeamus igitur”. Inauguracyjny wykład pt. „Niezwykłe dzieje portu w Elblągu – fakty i mity” wygłosi Juliusz Marek. W drugiej części zaplanowano występy artystyczne – tanecznym krokiem w nowy rok akademicki wejdą tancerze „Fantastic” z UTWiON. Tuż po nich zaplanowany jest występ artystyczny Karola Baranowskiego z Zespołu Szalonych Małolatów. Na koniec pojawi się kabaret „Ale babki” z UTWiON.

Nowy rok akademicki przynosi drobne zmiany w programie studiów.

– Chcemy reaktywować lektorat języka niemieckiego, zapisy wciąż trwają. Nowością zaś będzie lektorat z języka hiszpańskiego. Zaczynamy go już od tego semestru – mówi Iwona Orężak, Prezes Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych. – Podobnie jak w roku ubiegłym, także i w tym roku w naszym uniwersytecie będzie niemal 400 studentów. Wciąż dopisują się nowe osoby. Zarząd uniwersytetu wraz z Radą Programową co roku opracowuje program zajęć dydaktycznych, czuwając nad doborem treści edukacyjnych, ale też nad przygotowaniem odpowiedniej oferty zajęć rekreacyjnych. Te ostatnie cieszą się na naszym uniwersytecie szczególnym zainteresowaniem. Proponowany cykl spotkań wykładowych wzbogacany jest nową tematyką, nie rzadko też nowymi prelegentami. Staramy się także podnosić jakość zajęć kilkunastu sekcji zainteresowań – dodaje.

Władze uczelni do wzięcia udziału w uroczystościach inauguracyjnych zapraszają wszystkich seniorów, zarówno słuchaczy UTWION, jak i przyjaciół z elbląskich klubów seniorskich.

Fot. archiwum redakcji

MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18951