Elbląg: Uroczysta akademia z okazji Święta Policji

Elbląg: Uroczysta akademia z okazji Święta Policji
Fot. Adminstrator

Podczas Gali z okazji Święta Policji, która odbyła się dziś (19.07) w sali kina Światowid odznaczono 4 policjantów i jednego pracownika Medalami za Długoletnią Służbę. Mianowano także na wyższy stopień 105 funkcjonariuszy Policji. W uroczystości wziął udział mł. insp. Edward Szydłowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Wśród zaproszonych na akademię gości znaleźli się m.in.: Sławomir Sadowski, Wicewojewoda Warmińsko–Mazurski, Zygmunt Kiersz Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego, ks. dr Jacek Jezierski Biskup Elbląski, Witold Wróblewski Prezydent Miasta Elbląga oraz Zbigniew Lichuszewski Wicestarosta Elbląski. Obecni byli również przedstawiciele innych służb mundurowych i instytucji.

Akademię rozpoczęto prezentacją krótkiego filmu o pracy elbląskiej Policji. Następnie głos zabrał insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu, który podziękował policjantom i pracownikom policji za trud, jaki wkładają w swoją codzienną pracę, samorządowcom oraz przyjaciołom, za pomoc i wsparcie.

Następnie wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Otrzymało je w tym roku 105 funkcjonariuszy oraz 5 osób, które odznaczono Medalem za Długoletnią Służbę.

Komendant Miejski Policji w Elblągu uhonorował pamiątkowymi statuetkami 25 osób. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele samorządów, innych służb mundurowych, instytucji oraz właściciele firm wspierających działania na rzecz bezpieczeństwo.

Mł. insp. Edward Szydłowski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie przekazał podczas gali kluczyki do nowego radiowozu, który zasili Wydział Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Jest nim nieoznakowane BMW, które wykorzystywane będzie jako wideorejestrator.

  Krzysztof Nowacki Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18441 

Print Friendly, PDF & Email