Elbląg: Twórcza sobota w CSE ”Światowid”

Elbląg: Twórcza sobota w CSE ”Światowid”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizuje cykl zajęć arteterapeutycznych w ramach projektu pn. „Przenikanie”. Już w najbliższą sobotę, 15 września o godz.11, odbędą się bezpłatne warsztaty skierowane do osób z niepełnosprawnościami. Będą to działania twórcze podczas, których z nieoczywistych materiałów powstaną autorskie obrazy.

Zajęcia będą opierały się na różnorodnych technikach plastycznych, takich jak: asamblaż, frotaż, collage i malarstwo impastu. Proponowane techniki cechuje struktura, która stymuluje procesy sensoryczne. Osoby z różnymi trudnościami, które włączają się w proces twórczy rozwijają sprawność dłoni, myślenie wyobrażeniowe i pielęgnują posiadane umiejętności. Arteterapia proponowana jest osobom, które  chcą odkrywać i rozwijać swoje talenty.

– W arteterapii  najważniejszy jest proces – mówi Teresa Miłoszewska, kierownik Działu Edukacji Kulturalnej w CSE „Światowid”. – W trakcie pracy twórczej uwalniają się emocje i uaktywnia się sfera komunikacji niewerbalnej.  

Warsztaty poprowadzi instruktor plastyki CSE „Światowid” wraz z wolontariuszami – słuchaczami drugiego roku Terapii Zajęciowej, Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.Organizatorzy zapraszają do pracowni plastycznej CSE nr 46, II p.

Działanie realizowane w ramach projektu „Przenikanie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  CSE ”Światowid” Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18798