Elbląg: To był pracowity rok dla Szpitala Wojewódzkiego

Elbląg: To był pracowity rok dla Szpitala Wojewódzkiego

Dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu to był pracowity rok. Placówka otrzymała dofinansowanie na kilka dużych inwestycji, które znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Trwają aktualnie prace nad przebudową i modernizacją Szpitalnego Odziału Ratunkowego, które zakończyć się mają w sierpniu przyszłego roku. W ramach dofinansowania obiektu zaplanowano także zakup dużej ilości sprzętu medycznego, co pozwoli na skuteczniejszą i precyzyjniejszą diagnostykę pacjentów tam przebywających. Dzięki kolejnemu zastrzykowi gotówki zmodernizowany oraz odpowiednio wyposażony zostanie również Trakt Porodowy i Oddział Ginekologiczno–Położniczy. Będzie on również dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto na Odział Noworodka trafił sprzęt ratujący życie i zdrowie noworodków, ufundowany przez Wielką Orkiestrę Światecznej Pomocy. Niebawem zaś na Oddział Pediatryczny dotrą łóżka elektryczne, łożeczka niemowlęce oraz fotele rozkładane dla matek. Całość za prawie 15 mln zł.

Dodatkowo dzięki środkom z Ministerstwa Zdrowia, w ramach Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo–Naczyniowego POLCARD na lata 2017–2020, Oddział Chirugii Naczyniowej oraz Kardiologii wzbogaci się o nowocześniejszy sprzęt, a mianowicie dwa mobilne aparaty rentgenowskie z ramieniem C. Zapewniają one możliwość wykonania operacji wewnątrznaczyniowych z większą częstotliwością, co znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort pacjentów.

  AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16819 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.