Elbląg: Szkolenie z technik szkła artystycznego

Elbląg: Szkolenie z technik szkła artystycznego

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na szkolenie z technik szkła artystycznego. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z technikami: mozaiki szklanej, fusingu, a także witrażu Tiffany’ego.

Szkolenie „Stop szkło”, realizowane w formie dwóch czterogodzinnych warsztatów, kierowane jest do nauczycieli, terapeutów, wychowawców świetlic oraz do twórczych pasjonatów. Już od kilku lat szkolenie „Stop szkło” jest w corocznej ofercie CSE „Światowid”, a każda z edycji cieszy się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie zaprojektować prace artystyczne czy też przedmioty użytkowe, by następnie wykonać je własnoręcznie w technikach obróbki szkła artystycznego.

W witrażu Tiffany’ego, szklane kawałki łączymy za pomocą miedzianej taśmy i rozgrzanej cyny. Mozaikę tworzy się poprzez zestawienie szklanych elementów, gdzie głównym kryterium jest barwa. Fusing to technika topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Szkło pod wpływem temperatury staje się plastyczne, a następnie stapia się.

– Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty poświadczające udział – mówią organizatorzy warsztatów – Drugą formą potwierdzającą zapoznanie się z technikami szkła artystycznego są wykonane prace, które staną się własnością uczestników.

Szkolenie odbędzie się w pracowni witrażu i fusingu CSE „Światowid” w Elblągu w dniach 27 – 28 września 2017 r. Szkolenie poprowadzi instruktor plastyki CSE „Światowid” Ewa Bednarska–Siwilewicz. Koszt szkolenia to 100 zł, w cenę wliczone są materiały.

Szczegółowe informacje i zapisy: tel. (55) 611–20–64, e–mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl

  Paula Załuska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16363 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.