Elbląg: Święto Chleba po raz XIII

Elbląg: Święto Chleba po raz XIII

Na przełomie sierpnia i września odbędzie się Elbląskie Święto Chleba. Tegoroczna edycja wydarzenia jest już trzynastą. Podczas trzech dni Święta będzie można spróbować wypieków z różnych zakątków Polski, a także z zagranicy. Nie zabraknie koncertów, wystaw i prezentacji artystycznych.

Tradycyjnie już, pod koniec wakacji, w Elblągu organizowane będzie Święto Chleba. W tym roku w dniach 31.08. – 2.09.

– Podobnie jak w latach poprzednich postaraliśmy się, aby te Elbląskie Dni Chleba odbyły się przy udziale wielu imprez, mam nadzieję atrakcyjnych, w których będą mogli i mieszkańcy, igoście uczestniczyć – mówił podczas konferencji pracowej prezydent Elbląga, Witold Wróblewski. – Mamy w tym roku już potwierdzonych 160 wystawców. Będą to i osoby fizyczne, i firmy, które będą w naszym mieście w czasie Dni Chleba prezentować swoje różne wyroby. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pierwszego dnia XIII Elbląskiego Święta Chleba na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z elbląskich szkół i przedszkoli. Będzie rockowo za sprawą grupy z Kaliningradu. Wystąpi także zespół Las Melinas. Na scenie zobaczymy też piłkarki ręczne Startu Elbląg.

W sobotę przy ul. Stary Rynek dzięki obecnemu tam mammobusowi będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań mammograficznych.

– Serdecznie zapraszamy na badania panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały mamografi wykonanej od lat dwóch – zachęca Aleksandra Kuczko z warmińsko–mazurskiego oddziału NFZ.

W tym samym miejscu zlokalizowany będzie mobilny punkt oddawania krwi. Na rzece zaplanowany jest wyścig smoczych łodzi. Już od godziny 11:00 rozpocznie się wspóle gotowanie elbląskich szefów kuchni. Na scenie zaprezentują się zespoły z miast partnerskich. Nowością będzie potańcówka zorganizowana w Centrum Sztuki Galerii El. Będą tam królowały przeboje muzyki ludowej. A tuż po zmroku parada świateł ulicami starego miasta.

Ostatni dzień imprezy to także możliwość badań mammograficznych. Na scenie zaprezentuje się zespoł Pieśni i Tańca Malbork. Będą też Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i zespół Szwagry. Przewidziano także prezentację piłkarzy ręcznych Meble Wójcik Elbląg.

Gwiazdą tegorocznego Święta Chleba będzie Krzesimir Dębski i Kamil Radzimowski. Początek koncertu pt. „Egzotyczna podróż” w niedzielę o godz. 20:00.

Do tej pory obecność podczasz Elbląskiego Święta Chleba zapowiedzieli przedstawiciele 5 miast partnerskich. Po raz pierwszy imprezę dofinansował Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego. Koszt organizacji tegorocznego święta to 250 tys. złotych. W ubiegłym roku było to 280 tys. złotych.

  MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18591 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.