Elbląg: Święta, Święta – nadszedł czas spotkań i życzeń

Elbląg: Święta, Święta – nadszedł czas spotkań i życzeń

W organizacjach pozarządowych rozpoczął się czas spotkań świątecznych. Na spotkaniu wigilijnym w pięknie przystrojonej, urokliwej, zabytkowej Sali Biblioteki Elbląskiej, jak co roku, składali sobie wczoraj świąteczne życzenia członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Przy długich stołach zasiedli rodzice i opiekunowie ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi w różnym wieku. Wśród gości byli: ks. biskup Jacek Jezierski, który złożył wszystkim świąteczne życzenia, troje radnych Rady Miejskiej w Elblągu – Małgorzata Adamowicz, Maria Kosecka i Piotr Derlukiewicz, Beata Kulesza – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Świąteczny wieczór rozpoczął się od występu uczniów szkoły muzycznej. Jak przystało na Boże Narodzenie, zabrzmiały kolędy wykonane na różnych instrumentach. Występ grupy uczestników warsztatów terapii zajęciowej tym razem był oparty na słowie. Piękne, okolicznościowe  teksty, odczytane z przejęciem, wprowadziły w nastrój Świąt.

Pozostałe placówki PSONI – przedszkole specjalne, specjalna szkoła podstawowa, OREW, szkoła przysposabiająca do pracy – swoje przesłania nagrały i zostały one zaprezentowane w postaci filmu. Wszyscy obecni mogli zobaczyć, z jak wielkim oddaniem pracują ze swoimi podopiecznymi terapeuci,  ile wysiłku kosztuje pokonanie niesprawności ciała i jak wielka jest radość, gdy to się uda. Ze szczególnym przejęciem oglądali film obecni na sali rodzice i koledzy filmowych bohaterów.

Po podzieleniu się opłatkiem na stołach zapłonęły świece i pojawiły się tradycyjne potrawy – barszcz, paszteciki i pierogi – te ostatnie ulepione zostały przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej wspólnie z rodzicami.

Była też niespodzianka dla członków władz Koła: przedstawiciele rodziców i opiekunów złożyli im serdeczne podziękowania za całoroczną pracę, odwagę w podejmowaniu trudnych decyzji, nieustanny rozwój i tworzenie coraz szerszej oferty wsparcia dla ich dzieci i podopiecznych, bez którego ich życie byłoby jeszcze trudniejsze. 

  Teresa Bocheńska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17167