Elbląg: SP 25 szkołą przyjazną osobom niewidomym

Elbląg: SP 25 szkołą przyjazną osobom niewidomym
Fot. Adminstrator

Szkoła Podstawowa nr 25 z Elbląga otrzymała Certyfikat „Szkoły Przyjaznej Osobom Niewidomym”. Spośród 130 placówek, wybrano tylko 24, które zostały wyróżnione. W gronie laureatów znalazła się również elbląska szkoła. Uroczystość odbyła się 6 grudnia w Bydgoszczy.

Certyfikat przyznawany jest przez Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus szkołom i placówkom edukacyjnym, które w ramach akcji „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” podjęły w swoim środowisku działania w zakresie upowszechniania informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku.  

W Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu zorganizowano akcje, dzięki którym uczniowie mogli poznać codzienne potrzeby i trudności osób słabowidzących i niewidomych. 

– Ze względu na to, że jesteśmy szkołą integracyjną, chcemy niepełnosprawność pokazać i przybliżyć dzieciom. Chodzi też o akceptację: mamy w szkole różnych uczniów, zależy nam, żeby uwrażliwiać dzieci na każdą niepełnosprawność – mówiła przy okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski Kamila Szyrwińska z SP 25.

Fot.: Szkoła Podstawowa nr 25

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17123 

Print Friendly, PDF & Email