Elbląg: Siódmy piknik z ptakami

Elbląg: Siódmy piknik z ptakami

Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie Drapolicz zapraszają w najbliższą sobotę i niedzielę (30 września – 1 października) miłośników ptaków, przyrody, lasu i aktywnego spędzania czasu na łonie natury na siódmy „Ptasi piknik”.

30 września i 1 października w tym roku, wypadają Europejskie Dni Ptaków, dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków. Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr w pierwszy weekend października wyjątkowo uważnie przygląda się dzielnym podróżnikom.

– Zapraszamy od godziny 9 do 16 do wspólnego obserwowania migrujących nad naszymi głowami ptaków. Przy dawnej leśniczówce Krynica Morska w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską, a Piaskami pod okiem ornitologów i leśników policzymy przelatujące ptaki – zachęca Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.

W programie Ptasiego Pikniku przewidziane jest:

– warsztaty i naukę rozpoznawania gatunków,

– odłowy i obrączkowanie ptaków,

– opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej,

– spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą,

– konkursy z nagrodami,

– ognisko z poczęstunkiem,

– spokój i dziką przyrodę i mamy nadzieję, ładną pogodę;

W trakcie pikniku będzie można samodzielnie, z dostarczonych przez organizatora elementów, zbudować budkę lęgową i zabrać ją ze sobą w celu powieszenia wiosną w ogrodzie lub na przydomowej działce. Piknik jest imprezą bezpłatną i otwartą dla każdego.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.  

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16517 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.