Elbląg: Seniorzy zainaugurują rok akademicki

Elbląg: Seniorzy zainaugurują rok akademicki

Wykład o znanych niepełnosprawnych, muzyka, taniec i kabaret – tak zapowiada się „Senioriada 2017”, która zainauguruje kolejny rok akademicki w elbląskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych.

UTWiON to miejsce, w którym osoby powyżej 50 roku życia mogą zdobywać nowe umiejętności i znajomości , aktywnie spędzać wolny czas, a przede wszystkim poszerzać swoją wiedzę. Mają również okazję podróżować.

– W ubiegłym roku akademickim sporo się działo. Mieliśmy bardzo dużo wycieczek zarówno krajowych, podczas których zwiedziliśmy m.in. Sandomierz i Warszawę, jak i zagranicznych, pojechaliśmy do Wielkiej Brytanii, Gruzji i Holandii – wymienia Teresa Urban, członkini Zarządu UTWiON.

Rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018 w UTWiON będzie miało miejsce już w przyszły wtorek (3 października) w Teatrze im. A . Sewruka. Uroczystość, która rozpocznie się o godz. 10:00, upłynie pod znakiem kultury.

Po przywitaniu gości i odśpiewaniu hymnu Gaudeamus igitur  wykład inauguracyjny pn. „Sławni niepełnosprawni” przeprowadzi  mgr Krystyna Sandecka, która przybliży przyszłym studentom m.in. sylwetki niewidomego śpiewaka operowego oraz ociemniałego artysty uważanego za twórcę rhythm and blues.

Artystyczna część uroczystości rozpocznie się tradycyjnie i z humorem – występem kabaretu „Ale Babki” z UTWiON. Niedługo później na scenie pojawi się grupa wokalna „Lazurki” ze Stowarzyszenia Lazarus w Elblągu, a po niej swoje umiejętności zaprezentuje grupa taneczna „Fantastic”.

„Senioriada 2017” zakończy się mini recitalem Barbary Książkiewicz i omówieniem spraw organizacyjnych. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z harmonogramem na najbliższy rok akademicki.  Warto wiedzieć, że rekrutacja do UTWiON ciągle trwa.

– Bardzo często po „Senioriadzie” przychodzą do nas nowe osoby, dlatego nie kończymy naboru i przedłużamy rekrutację do końca października. Zapraszamy na inaugurację i do zapoznania się z naszą ofertą – zachęca Teresa Urban.

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16515 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.