Elbląg: Są jeszcze pojedyncze miejsca na warsztaty dla seniorów

Elbląg: Są jeszcze pojedyncze miejsca na warsztaty dla seniorów

To propozycja dla tych, którzy mają wolny czas i ochotę na twórczy rozwój. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zachęca do skorzystania z wolnych miejsc na warsztaty wokalne i plastyczne. Udział jest bezpłatny.

Proponowane przez CSE „Światowid” zajęcia to okazja do spróbowania czegoś nowego, może odkrycia nowych zainteresowań czy poznania ciekawych osób. Zajęcia odbędą się w ramach cyklu „Sztuka na dotyk”. Każde z warsztatów to dziesięć twórczych spotkań. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia wokalne i plastyczne. Można również zapisywać się na listy rezerwowe na zajęcia: taneczne, fotograficzne, teatralne oraz z nowych mediów. Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy, m.in. aktorka Irena Adamiak, fotograf Artur Kalinowski czy plastyczka Anna Dukszta. Zajęcia skierowane są do seniorów z Elbląga i okolic. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas Targów Seniora, które odbędą się w grudniu 2018 r.

Terminarz warsztatów z cyklu „Sztuka na dotyk”

Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu, od września do listopada 2018 r.

Taneczne: spotkanie w każdą środę w godz. 15:00 do 16:00, start: 5 września

Fotograficzne: spotkanie w każdy wtorek w godz. 14:30 do 16:00, start: 11 września     

Wokalne: spotkanie w każdy w godz. 14:30 do 16:00, start: 12 września

Plastyczne: spotkanie w każdy w godz. 14:30 do 16:00, start: 12 września

Teatralne: spotkanie w każdy w godz. 14:30 do 16:00, start: 14 września

Na pierwsze zajęcia z cyklu „Nowoczesny senior” CSE „Światowid” zaprasza 8 września (sobota) o  godzinie 10:00 do sali nr 38 (I piętro) w budynku CSE „Światowid” w Elblągu. Kolejne zajęcia odbędą się w terminach: 6 października, 13 października i 10 listopada.

Aby wziąć udział ww. warsztatach, należy zgłosić chęć udziału pod numerem telefonu 55 611 20 59 lub mailowo, pisząc na adres: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Z uwagi na charakter warsztatów, zapisy na zajęcia zobowiązują do udziału w całym cyklu (dziesięć spotkań).

Wyjątkiem są warsztaty plastyczne, w których można uczestniczyć w wybranych spotkaniach. Nabór na warsztaty prowadzony jest do wyczerpania miejsc.

Warsztaty pn. „Sztuka na dotyk” odbędą się w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który jest realizowany przez CSE „Światowid” w Elblągu. Zadanie zostało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Więcej informacji nt. projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury” znajduje się na podstronie projektu.

  CSE ”Światowid” Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18715