Elbląg: Przyjemne i pożyteczne, czyli warsztaty taneczne dla seniorów

Elbląg: Przyjemne i pożyteczne, czyli warsztaty taneczne dla seniorów

Muzyka, taniec, zdrowa żywność – oto jak elbląscy seniorzy spędzają zimowe popołudnie. A to dopiero początek, ruszyła bowiem druga edycja kampanii „Kierunek: zdrowie”. Seria cotygodniowych spotkań skierowana dla młodych duchem i aktywnych osób. Inauguracja odbyła się 8 lutego.

Tegoroczna kampania pod hasłem „Ruszaj się i ciesz się zdrowiem” w całości poświęcona jest aktywności fizycznej. Mimo to nie zabraknie przygotowanej przez Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu przeznaczonej do degustacji zdrowej żywności. Taniec jako sposób na doskonałą kondycję i dobrą zabawę to przewodni temat spotkań. Przewidziane są tańce klasyczne, latynoamerykańskie, regionalne, ale także joga, aerobic dance, masaż rehabilitacyjny czy nawet refleksologia.

W zeszłym roku w ramach kampanii uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki racjonalnego odżywiania i zapoznać się z podstawami dietetyki.

– Pierwszy cykl spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem elbląskich seniorów. Łącznie w sześciu spotkaniach, które były organizowane w ubiegłym roku, uczestniczyło około tysiąca osób – opowiada Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Elbląga.

To nie jedyne atrakcje, jakie organizuje Urząd Miasta. Za nami są także letnie spotkania poświęcone ziołolecznictwu i kuchni regionalnej.

– Tamte spotkania również spotkały się z dużym zainteresowaniem. Jest spore zapotrzebowanie na tę tematykę, cieszymy się więc, że możemy sprostać tym oczekiwaniom – podsumowuje rzecznik.

Wydarzenie uroczyście rozpoczął Prezydent Miasta Elbląga – Witold Wróblewski. Przywitał zgromadzonych, po czym złożył podziękowania Andrzejowi Bugajnemu – dyrektorowi MOSiR–u, Agnieszce Staszewskiej – dyrektor Biura Prezydenta Miasta z pracownikami oraz Teresie Urban – pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów. Bez ich zaangażowania impreza nigdy by się nie odbyła. Prezydent podkreślił, jak ważne są tego typu przedsięwzięcia i zwrócił uwagę na potrzebę ich organizowania.

 – W zeszłym roku wiele osób pytało, czy kampania będzie miała ciąg dalszy w przyszłości, wtedy zobowiązałem się, że zrobię wszystko, żeby „Kierunek: zdrowie” kontynuować – mówił Prezydent Miasta.

Na przygotowane przez Urząd Miasta i Elbląską Radę Seniorów wydarzenie zaproszeni zostali instruktorzy Marek Kucharczyk i Katarzyna Lesz – mistrzowie świata tańców standardowych oraz wielokrotni mistrzowie Polski – którzy objęli przewodnictwo nad merytoryczną częścią spotkania, ucząc uczestników walca, tanga i czaczy.

– Seniorzy bardzo dobrze odnajdują się w tańcu. Obecnie zarówno w Polsce, jak i na świecie coraz bardziej poszukują aktywności fizycznej i widzimy bardzo duży wzrost zainteresowania tańcem. Jest to oddana, życzliwa grupa, która bardzo mocno angażuje się w zajęcia – opowiada Marek Kucharczyk.

Uczestnicy podeszli do zajęć bardzo pozytywnie i z dużym entuzjazmem, ich liczne przybycie potwierdza fakt o dużym zapotrzebowaniu na tego typu aktywność. Bardzo szybko uczyli się kroków tanecznych, przy czym doskonale się bawili.

– Chodzimy, tańczymy, bardzo mi się podoba, jest pięknie – z uśmiechem przyznaje pani Barbara, uczestniczka.

– Jestem bardzo zadowolona, że w Elblągu organizowanych jest tyle ciekawych rzeczy dla seniorów, idziemy w bardzo dobrą stronę – mówi kolejna uczestniczka, pani Krystyna Opalińska. – Za pomysł piątka! – dodaje.

Warsztaty i wykłady odbywać się będą w Hali Widowiskowo–Sportowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135 w godzinach 13.00–15.00. Radzimy wcześniejsze przybycie w celu pozostawienia w szatni wierzchniego okrycia. Ze względu na sportowy charakter wydarzenia, organizatorzy przypominają o luźnym, sportowym ubraniu i sugerują zabranie zmiennego obuwia. Cykl sześciu czwartkowych spotkań potrwa do 15 marca. Harmonogram dostępny jest TUTAJ.

  Krzysztof Wójcik Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17550