Elbląg: Poznaj historię miasta poprzez sport

Elbląg: Poznaj historię miasta poprzez sport
Fot. Adminstrator

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich pasjonatów biegania oraz miłośników historii miasta na I Elbląską Grę Miejską na Orientacje. Zawody rozegrane zostaną w niedzielę, 20 maja, w godz. 11:00–13:00 na Starym Mieście.

Impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbywa się w ramach miejskich obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gra miejska na orientację to połączenie sportu i rekreacji z poznawaniem bogatej historii Elbląga. Podobnie jak na klasycznych zawodach w biegu na orientację, każdy z uczestników zabawy otrzyma mapę Starego Miasta, na której zaznaczone będą punkty do odnalezienia. Dodatkowo na odwrocie mapy umieszczone zostaną pytania dotyczące historii naszego miasta. Zadaniem uczestników będzie w pierwszej kolejności odnalezienie punktów kontrolnych, a następnie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie.

– Do udziału w zabawie zapraszamy zarówno pojedynczych miłośników biegania jak i całe rodziny – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców Elbląga do aktywnego spędzenia niedzielnego przedpołudnia oraz poznania historii miasta. Nie trzeba być biegaczem czy super sportowcem, by bawić się razem z nami. Wystarczą chęci i dobry humor. W zawodach startować można zarówno samemu jak i całą rodziną, a trasę możemy pokonać biegiem, marszem albo truchtem. Ważne by niedzielę spędzić na świeżym powietrzu.

Na mapie zawodów znajdzie się siedem punktów kontrolnych umieszczonych w charakterystycznych punktach Starówki. Każdy z uczestników po potwierdzeniu swojej obecności w punkcie kontrolnym, będzie także musiał odpowiedzieć pisemnie na pytanie umieszczone na odwrocie mapy. Informacje niezbędne do rozwiązania zadania znajdować się będą w rejonie danego punktu kontrolnego. Za każdą błędną odpowiedź lub jej brak, zawodnik otrzyma minutę kary. Zwycięży ta osoba, która najszybciej pokona trasę oraz udzieli najwięcej prawidłowych odpowiedzi.

Zawody odbędą się w niedzielę, 20 maja na elbląskiej Starówce. Zgłoszenia przyjmowane będą przed zawodami w godz. 11:00–13:00 w biurze zawodów, które mieścić się będzie obok Mostu Wysokiego. Udział w zawodach jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić się w biurze zawodów w godz. od 11:00 do 13:00, pobrać specjalną kartę i już można cieszyć się udziałem w imprezie.

Fot. MOSiR

  MOSiR Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18151 

Print Friendly, PDF & Email