Elbląg: Potańcówka plenerowa z wodzirejem

Elbląg: Potańcówka plenerowa z wodzirejem
Fot. Adminstrator

Daj się porwać do tańca dzięki muzyce na żywo! Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na Potańcówkę z wodzirejem. Do tańca zagrają energetyczne kapele współczesnego pokolenia specjalizujące się w muzyce tradycyjnej i ulicznej: Mażurki z Kajn, Czarne Motyle z Warszawy i Kapela Niwińskich z Mińska Mazowieckiego. Potańcówka już 1 września (sobota) o godz. 18.00 na dziedzińcu Centrum Sztuki Galerii El przy ul. Kuśnierskiej 6 w Elblągu. Wstęp wolny.

Wspólne tańce w rytmie muzyki granej na żywo coraz częściej wpisują się w kulturalną ofertę w naszym kraju. Niegdyś bardzo popularne, teraz przeżywają swój renesans. Potańcówka z wodzirejem to finalne działanie realizowane przez CSE „Światowid” w ramach projektu „Historia Muzyką Pisana”, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Ideą projektu jest przywrócenie pamięci, zainteresowania oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej spuścizny polskiego i regionalnego dziedzictwa kultury ludowej.

Potańcówka to wyjątkowa okazja aby poznać polską muzykę tradycyjną i twórczość ludową oraz aktywnie jej doświadczyć w tańcu i wspólnym śpiewaniu. Dla uczestników Potańcówki przygotowaliśmy przepięknie ilustrowane śpiewniki z tekstami piosenek do wspólnego śpiewania a dodatkowo podczas Potańcówki będzie można nauczyć się praktycznych podstaw polskich tańców tradycyjnych. Ten wieczór warto spędzić z nami, zabrać ze sobą przyjaciół, wspaniały humor, coś do przekąszenia i dać się porwać do tańca dzięki muzyce na żywo.

Aby zapoznać także najmłodszych elblążan z tradycją i twórczością ludową przygotowaliśmy dla nich „Tańcograjkę” – muzyczno–taneczne warsztaty dla dzieci oparte na starodawnych grach, zabawach i bajkach, które odbędą się również 1 września na placu przy Katedrze, już od godz. 13.00

W ramach projektu „Historia Muzyką Pisana” odbyły się również warsztaty z tworzenia etnoilustracji. Etnoilustracje to barwny obraz zwyczajów i tradycji charakterystycznych dla regionu Warmii i Mazur, tym razem stworzonych przez elblążan. To właśnie te prace ilustrują śpiewnik ludowy dostępny podczas Potańcówki a wystawę etnoilustracji można obejrzeć na Moście Wysokim w Elblągu, gdzie dostępna będzie do 3 września br.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 55 611 20 77 lub e–mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl

  CSE ”Światowid” Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18671 

Print Friendly, PDF & Email