Elbląg: Porozmawiają o (nie)grzecznych dzieciach

Elbląg: Porozmawiają o (nie)grzecznych dzieciach

Już po raz czwarty do Elbląga zawitają specjaliści pracujący z dziećmi, które – najczęściej niesłusznie – nazywane są niegrzecznymi.  Szkoła Podstawowa nr 25 zaprasza rodziców, pedagogów, terapeutów i nauczycieli na kolejną Ogólnopolską Konferencję Pedagogiczną.

Konferencja „(Nie)grzeczne dzieci?” odbędzie się 26.10 (piątek) w auli PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej 137. Wezmą w niej udział znani specjaliści, którzy w prezentacjach poruszą tematy mogące zainteresować każdego, kto na co dzień pracuje z dziećmi.

W tym roku wykłady poprowadzą:

Helena Maryjanowska – naczelnik Wydziału Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych w Ministerstwie Edukacji Narodowej

dr Justyna Leszka – dr nauk humanistycznych, pedagog specjalny, logopeda, terapeuta dzieci z zaburzeniami rozwoju. Adiunkt na Wydziale Pedagogiczno–Artystycznym UAM, dyrektor Ośrodka Diagnozy i Terapii Fundacji "Nowa Nadzieja". 

dr hab. med. Barbara Remberk – konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży i kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii

mgr Małgorzata Łuba – psycholog, psychoterapeuta poznawczo–behawioralny, trener. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, w ramach którego współtworzy i prowadzi programy profilaktyczne zachowań samobójczych u dzieci i młodzieży oraz dorosłych. W ramach działania Centrum CBT prowadzi również warsztaty umiejętności psychospołecznych dla młodzieży oraz szkolenia dla psychologów, pedagogów szkolnych i nauczycieli.

mgr Marek Stankiewicz – autor bloga Photography & Asperger, nauczyciel w Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka” w Suwałkach, osoba z zespołem Aspergera.

Zgłoszenia na konferencję można dokonać drogą mailową (konferencjelblag@gmail.com) lub telefonicznie (55 625 87 24).

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19014