Elbląg pomaga powodzianom z Gminy Wilków

Elbląg pomaga powodzianom z Gminy Wilków

Ponad 117 tysięcy złotych zebrano w Elblągu na rzecz powodzian w Gminie Wilków w województwie lubelskim. Na całość sumy składają się: fundusze zebrane podczas sprzedaży cegiełek na koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy a także pieniądze pochodzące ze zbiórek publicznych, darowizn od mieszkańców i firm. Swój wkład ma również samorząd, który przeznaczył na ten cel 30 tysięcy złotych.

– Mieszkańcy naszego miasta  po raz kolejny udowodnili, że nie są obojętni na ludzką krzywdę i cierpienie! 117 015,24 złotych – taką kwotę samorząd Elbląga przekazał na rzecz powodzian z Gminy Wilków w województwie lubelskim!. – dowiadujemy się w Biurze Prasowym Urzędu Miejskiego.

Jak informuje Urząd Miejski, pierwszą transzę darowizn w kwocie 49 223,50 zł przekazano na konto Gminy Wilków 2 czerwca bieżącego roku. Aktualnie przelana została druga transza w wysokości ponad 67 tysięcy złotych.

Są to pieniądze uzyskane ze sprzedaży cegiełek na koncert, zebrane podczas zbiórek publicznych, darowizny od mieszkańców i firm oraz pieniądze z budżetu naszego samorządu. Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała o przekazaniu 30 000 złotych dla mieszkańców Gminy Wilków z przeznaczeniem na wypłatę zasiłków dla powodzian.

Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała o przekazaniu 30 000 złotych dla mieszkańców Gminy Wilków z przeznaczeniem na wypłatę zasiłków dla powodzian.

– Oprócz pomocy finansowej nasz samorząd zorganizował również pomoc rzeczową. W efekcie przeprowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej akcji zebraliśmy między innymi nową odzież, żywność i środki czystości. Dary te zostaną przetransportowane do Wilkowa w najbliższy czwartek – informuje Urząd Miejski.

Urząd Miejski serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom, przedsiębiorcom, którzy nie pozostali obojętni na apel Prezydenta Elbląga Henryka Słoniny i wsparli  akcję „Elbląg dla powodzian”. Słowa podziękowania, kierowane są również do elbląskich hipermarketów i restauratorów, którzy umożliwili zbiórkę publiczną.

– Słowa uznania i wdzięczności kierujemy również do wszystkich wolontariuszy Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu za bezinteresowną pomoc – dodaje Joanna Urbaniak rzecznik prasowy UM Elbląg.  

Foto: money.pl/PAP/Wojciech Pacewicz   Oprac. RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5649

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.