Elbląg: Podróż do przeszłości

Elbląg: Podróż do przeszłości
Fot. Adminstrator

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbywają się warsztaty w ramach projektu „Łączymy historie” dofinansowanego przez Fundusz Społeczny Grupy Żywiec. Ma on za zadanie wzbudzić większe poczucie tożsamości z miastem, poszerzyć wiedzę, jak i daje sposobność do poznania przez mieszkańców ich historii rodzinnej.

Za nami już poszukiwanie przodków oraz tworzenie drzewa genealogicznego. Warsztaty przyciągnęły uwagę wielu osób.

– Dzięki nim znalazłam na stronie internetowej Biblioteki Kongresu Amerykańskiego skany księgi wydanej na 150–lecie niepodległości Stanów Zjednoczonych, gdzie widniał podpis mojej babci, która miała 13 lat i jej dwóch sióstr – mówiła Monika, jedna z uczestniczek – To było niesamowite, podpis sprzed prawie 100 lat przechowywany jest w Waszyngtonie. Teraz na podstawie zebranych materiałów tworzę drzewo genealogiczne rodziny.

Przed nami jeszcze warsztaty tworzenia albumu rodzinnego, które odbędą się 15 lutego, w godzinach 15.00–18.00. Udział w warsztatach jest nieodpłatny, organizatorzy zapewniają też wszelkie materiały plastyczne.

Warsztaty skierowane są do osób powyżej 15 roku życia.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na warsztaty przyjmuje Aleksandra Bednarczuk pod nr tel. 605636670 lub poprzez pocztę elektroniczną aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.

Cykl warsztatowy zakończy wystawa „Odnalezione korzenie”, na której zostaną przedstawione efekty pracy uczestników warsztatów – stworzone drzewa genealogiczne oraz albumy.

  Dominika Grenda Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17597 

Print Friendly, PDF & Email