Elbląg: Piknik rodzinny „za rzeką”

Elbląg: Piknik rodzinny „za rzeką”

Wielkie bańki mydlane, walki sumo, zabawy konstrukcyjne. To tylko część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy Pikniku Rodzinnego na Zawodziu. Impreza startuje w sobotę (9 czerwca) o godz. 16.00 na terenie Domu Sąsiedzkiego przy ul. Warszawskiej 55.

Już po raz drugi mieszkańcy Zawodzia zapraszają do wspólnej zabawy. Tym razem organizatorami wydarzenia są członkowie i sympatycy dwóch, powstałych w ramach realizacji projektu „Aktywne Zawodzie” Stowarzyszeń: Przystanek Po Sąsiedzku oraz Pozytywne Elblążanki, którzy we współpracy z Domem Sąsiedzkim opracowali własny pomysł na wydarzenie. Będzie bardzo rodzinnie, twórczo i „po sąsiedzku”.

„Na miejscu na wszystkich czekał będzie grill, zatem zachęcamy do przynoszenia ze sobą prowiantu na piknikowy stół oraz kocyków – informują organizatorzy – W trakcie imprezy prowadzone będą rozmaite działania. Na najmłodszych czekają między innymi farbki do malowania buziaków czy gry i zabawy. Zapraszamy również najmłodszych przybyłych gości do świata wielkich baniek mydlanych oraz do zabaw konstrukcyjnych. Dla tych ciut i ciut więcej starszych odbędą się zapasy sumo w strojach oraz warsztaty jogi. A dla całych rodzin warsztat wspólnego szycia, na których powstaną ,,jaśkowe poduszki’’ zapewniające kolorowe sny.”

Impreza jest otwarta, a organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich chętnych.

Wydarzenie jest efektem realizacji projektu „Aktywne Zawodzie” i powstało na bazie pomysłów oraz zaangażowania mieszkańców dzielnicy oraz Stowarzyszeń działających w Domu Sąsiedzkim na Zawodziu przy wsparciu jego pracowników.

Więcej informacji o bieżących działaniach na profilu FB „Aktywne Zawodzie”.

Działanie jest realizowane w ramach projektu ,,Aktywne Zawodzie’’ współfinansowanego ze środków Unii Europejskich w ramach Funduszu Europejskiego. Projekt „Aktywne Zawodzie” realizowany jest przez partnerów: Stowarzyszenie ESWIP, Spółdzielnia Socjalna IDEA, Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, którzy są członkami Partnerstwa Rozwoju Społecznego Elbląga.

  Marta Tocha Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18202 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.