Elbląg: Osoby niepełnosprawne bliżej swoich idoli, dzięki specjalnej strefie

Elbląg: Osoby niepełnosprawne bliżej swoich idoli, dzięki specjalnej strefie
Fot. Adminstrator

Tegoroczne Świąteczne Spotkania Elblążan obfitować będą w mnóstwo atrakcji, jedną z nich będzie koncert gwiazd. 17 grudnia na scenie przy Pl. Katedralnym wystąpi chór Sound'n'Grace oraz Ewa Farna. Organizatorzy, pomyśleli także o osobach niepełnosprawnych, które w specjalnie wyznaczonym dla nich miejscu, będą mogli podziwiać swoich idoli z bliska.

– Po dwóch stronach sceny będzie przygotowana strefa wydzielona tylko dla osób z niepełnosprawnościami, która zostanie specjalnie zabezpieczona – informuje Magdalena Śmietanko, event manager w Grupie Merlin – Zdajemy sobie sprawę, że szczególnie dla osób z niepełnosprawnością ruchową odbiór tego co będzie działo się na scenie będzie bardziej komfortowo, dzięki lepszej widoczności.

Docelowo strefa przeznaczona będzie dla 60 osób niepełnosprawnych. Jak zapowiada Magdalena Śmietanko jeśli pomysł się sprawdzi i spodoba się niepełnosprawnym elblążanom jest szansa, aby był kontytuowany w przysłości przy organizacji większych imprez w mieście, np. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14906

Print Friendly, PDF & Email