Elbląg: Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

Elbląg: Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

W związku ze zbliżającymi się listopadowymi świętami w mieście obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu wokół dwóch elbląskich cmentarzy. Co warto wiedzieć?

Publikujemy komunikat Departamentu Zarząd Dróg nt. organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych.

Przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od dnia 31 października od godz. 23:00 do dnia 1 listopada do godz. 22:00.

Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 –32–96)

2) ul. Chrobrego od dnia 31 października od godz. 23:00 do dnia 1 listopada do godz. 22:00 na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

3) ul. Tczewska od dnia 31 października od godz. 23:00 do dnia 1 listopada do godz. 22:00 (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania się; z tabliczkami T–24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

Miejsca postojowe w okolicy :

– parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

– ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

Uwaga

W dniach poprzedzających Święto 1.11.2018, jak i w kolejnych dniach po tym dniu na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko z chodnika.

DZD – zabezpieczy 2 zastawy U–20b na parking przy PWSZ od 31.10.2018 godz. 22.00

Przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

1) w sobotę i niedzielę 27–28 października na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy ruch drogowy będzie odbywał się na niezmienionych zasadach.

W sprzyjających warunkach atmosferycznych (tj. bez opadów) parkingi zielone będą udostępnione dla pojazdów osobowych.

2) od środy 31 października od godz. 23 00 do piątku 2 listopada do godz. 22 00 (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy będzie jednokierunkowy.

3) W czwartek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

a) autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)

b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

c) służb miejskich i porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner)

d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.

e) innych pojazdów np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających uprawnienia ) – będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.

4) dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.

5) w dniu 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować Policja.

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

– ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)

– parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne, mających trudności w poruszaniu się. Ruchem będzie kierowała Policja.

Parkingi gruntowe – będą nieczynnie.

  Łukasz Mierzejewski Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19128