Elbląg: Olimpiada dla dzieci – Bezpieczny El–Przedszkolak

Elbląg: Olimpiada dla dzieci – Bezpieczny El–Przedszkolak
Fot. Adminstrator

Dzisiaj (17 października) dzieci z elbląskich przedszkoli wzięły udział w olimpiadzie „Bezpieczny EL–Przedszkolak”, która odbyła się w hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu. Zespoły złożone z przedszkolaków, reprezentujących poszczególne służby mundurowe i ratownictwo, startowały w różnego rodzaju dyscyplinach. 

Czerwony, moro, zielony, niebieski, biały, granatowy. Te kolory symbolizują służby mundurowe i ratownictwo (strażacy, żołnierze, leśnicy, policjanci, strażnicy miejscy oraz ratownicy medyczni). Pomysł na projekt i olimpiadę podsumowującą działania, zrodził się z potrzeby zwiększenia dbałości o bezpieczeństwo tych najmłodszych dzieci W działaniach pod nazwą „Bezpieczny El–Przedszkolak” wzięły udział wszystkie, 23 przedszkola działające na terenie Elbląga. Opiekunami niebieskiej grupy byli policjanci – asp. Katarzyna Stankiewicz oraz mł. asp. Michał Tałaj z elbląskiej komendy policji. To oni zagrzewali maluchy do zmagań i czuwali nad ich bezpieczeństwem. Dzieci dla swoich przedszkoli wywalczyły nagrody rzeczowe. Każda z drużyn otrzymała także pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród rzeczowych był Urząd Miejski w Elblągu. Wszystko w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”. 

  Jakub Sawicki Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19059 

Print Friendly, PDF & Email