Elbląg: Offroad dla WOŚP

Dziś w całym kraju gra największa Orkiestra świata. Podobnie jest w Elblągu. O 14:00 rusza scena na Starym Mieście a po godzinie 10:00 na Modrzewinie rozpoczął się WOŚP-owy offroad.

Elbląg od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Co roku do akcji włączają się szkoły, instytucje i osoby prywatne, wolontariuszy do pomocy nigdy nie brakuje, a mieszkańcy otwierają swoje serca i portfele.

Organizacji tegorocznego wydarzenia podjęła się Szkoła Podstawowa nr 11, a szefem Sztabu WOŚP jest dyrektor placówki Bogusław Milusz. Wolontariusze już od rana krążą po mieście zbierając datki. Licznik zebranych środków, które zostały już przekazane do sztabu głównego – na godzinę 13:00, wynosi 74599,14 zł. Kwota ta z pewnością jeszcze sporo urośnie, gdyż to dopiero początek orkiestrowego grania. Po cichu jednak wszyscy liczą na pobicie ubiegłorocznego rekordu zarówno w skali miasta jak i kraju.

Jedną z atrakcji tegorocznego WOŚP w Elblągu jest offroad, który odbywa się na Modrzewinie. Tam, po godzinie 10:00 ponad 100 śmiałków na motorach, quadach i samochodach terenowych ruszyło do pokonywania przygotowanej na tę okazję specjalnej trasy.

Kliknij w zdjęcie główne artykułu i obejrzyj fotorelację z wydarzenia.

Po godzinie 14:00 na starówce rozpoczyna działalność scena a na niej występy artystyczne oraz licytacje. Świętowanie zakończy się Światełkiem do Nieba.

Przypominamy tegoroczny WOŚP gra „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na aparaty do znieczulenia, lampy i stoły operacyjne, zestawy endoskopowe oraz aparaty RTG.