Elbląg: Odnaleźli korzenie, a teraz je zaprezentują

Elbląg: Odnaleźli korzenie, a teraz je zaprezentują

W środę, 26 kwietnia, w CSE „Światowid” odbędzie się wernisaż wystawy „Odnalezione korzenie”, kończący realizację projektu „Łączymy historie”. Zobaczyć będzie można wykonane przez uczestników drzewa genealogiczne i albumy rodzinne.

Zamierzeniem projektu było wzmocnienie identyfikacji mieszkańców z miastem, zacieśnianie więzi rodzinnych i stworzenie możliwości odszukania informacji o przodkach. Działania te prowadziły do podjęcia próby ustalenia swojej tożsamości jako elblążanina, i identyfikacja trudności w postrzeganiu miasta jako „własnego”.

Realizację projektu rozpoczęły warsztaty genealogiczne. Uczestnicy dowiedzieli się o dostępnych źródłach i sposobach odnajdywania krewnych, a także podjęli samodzielne próby dotarcia do informacji o swojej rodzinie.

Kolejnym etapem były warsztaty digitalizacyjne i plastyczne. Uczestnicy, biorący udział w spotkaniach, z zebranymi przez siebie informacjami i zdjęciami, przystąpili do tworzenia drzew genealogicznych i albumów rodzinnych.

Ostatnim etapem realizacji projektu będzie zaprezentowanie efektów, uzyskanych na warsztatach, w postaci wystawy „Odnalezione korzenie”. Ekspozycja skierowana jest do wszystkich, dla których ważne jest podtrzymywanie więzi z bliskimi.

– Otwarcie wystawy będzie okazją do poznania rodzinnych historii nie tylko uczestników warsztatów – mówią organizatorzy. – Zapraszamy do CSE „Światowid” wszystkich elblążan, którzy chcieliby podzielić się efektami własnych poszukiwań przodków i współtworzyć wernisaż. Z chęcią poznamy ciekawe opowieści rodzinne jak największej grupy mieszkańców Elbląga.

Chętnych, którzy chcieliby pokazać własne drzewa genealogiczne, pamiątki w formie zdjęć lub opowiedzieć o losach swoich najbliższych, prosimy o kontakt drogą mailową pod adresem aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl bądź pod numerem telefonu 605 636 670.

Wernisaż wystawy „Odnalezione korzenie” odbędzie się w środę 26 kwietnia o godz. 17.00 w holu głównym CSE „Światowid”.

Na wernisaż zapraszamy wszystkich – również dzieci, dla których przewidziany jest happening plastyczny pt. „Najdłuższa ulica w Elblągu”.

Projekt dofinansowany jest w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

  Daria Grenda Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17997 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.