Elbląg: O tym należy pamiętać podczas wakacyjnych wyjazdów

Elbląg: O tym należy pamiętać podczas wakacyjnych wyjazdów

Policyjny bilans wskazuje, że wyższa temperatura, słoneczna pogoda powoduje i wiążące się z tym dobre drogowe warunki powodują, że kierując autem, chcemy szybciej dojechać w docelowe miejsce. Nie idzie to w parze z bezpieczeństwem oraz dużym natężeniem ruchu chociażby na drodze nr 7 prowadzącej na Mierzeję Wiślaną.

W ciągu minionej doby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego obsługiwali 16 zdarzeń drogowych. Do części z nich mogło by z pewnością nie dojść, gdyby zachowano ostrożność, ograniczano prędkość jazdy lub też zwiększano odstęp od pojazdu poprzedzającego

– Pamiętajmy też o tym, że upał nie wpływa na nas pozytywnie – tłumaczy kom. Tomasz Krawcewicz,  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Jeżeli kierujemy pojazdem, a wewnątrz mamy wysoką temperaturę, to na pewno szybciej się męczymy, a nasze reakcje mogą być wolniejsze. To wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo takiej podróży.

Jak pokazuje policyjna praktyka, nawet drobna stłuczka lub w niektórych przypadkach pozostawienie pojazdu w miejscu niedozwolonym może skutkować stworzeniem niebezpiecznej sytuacji na drodze lub kilkukilometrowym korkiem.

Pamiętajmy też o tym, by robić przerwy w podróży lub wybierać czas podróży wcześnie rano lub późnym wieczorem, gdy natężenie pojazdów na drodze jest znacznie mniejsze.

  kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18487 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.