Elbląg: Niedziela z pozarządówką na starówce

Elbląg: Niedziela z pozarządówką na starówce

Dni Elbląga tradycyjnie już zakończą się w niedzielę 26 czerwca, prezentacją organizacji pozarządowych na Starym Rynku. Trzeci Dzień dla Trzeciego Sektora – to okazja dla mieszkańców Elbląga do zapoznania się z działalnością i ofertą elbląskich organizacji.

Miasteczko pozarządowe rozłoży się o godzinie 11.00 pomiędzy Ratuszem Staromiejskim a katedrą. Będzie tam trwało do godziny 15.00. Zaprezentują się organizacje. działające w różnych dziedzinach, będzie można kupić piękne rękodzieło, albo podziwiać talenty uczestników różnych placówek, spróbować swoich możliwości w warsztatach, a nawet znaleźć czworonogiego przyjaciela. Każda obecna na EFIP organizacja służyć będzie informacjami o swojej działalności i ofercie usług dla mieszkańców miasta, a także dla chcących podzielić się swoim czasem i umiejętnościami wolontariuszy. Znajdzie się też smaczna przekąska.

Dodatkową atrakcja to strefa Targes, czyli Targi Ekonomi Społecznej, gdzie będzie można nabyć produkty, jakich nie dostanie się gdzie indziej, w dodatku wyprodukowane z misją społeczną. Na Targach obecni będą pracownicy Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu, którzy w specjalnym punkcie służyć będą informacjami, dotyczącymi między innymi działań edukacyjnych oraz dotacji dla istniejących oraz powstających podmiotów ekonomii społecznej.

– W naszym mieście zarejestrowanych jest ponad 300 stowarzyszeń i fundacji – mówi Rafał Narnicki z Centrum Organizacji Pozarządowych. – Pejzaż elbląskiego trzeciego sektora jest bardzo różnorodny. Mamy w naszym mieście organizacje działające na polu edukacji, kultury, sportu, pomocy społecznej, działalności na rzecz najbardziej potrzebujących czy opieki nad zwierzętami.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Centrum Organizacji Pozarządowych”, prowadzonego przez Stowarzyszenie ESWIP, współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg oraz projektu „Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Teresa Bocheńska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14097

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.