Elbląg: Nakrętki dla Patrycji Paź

Elbląg: Nakrętki dla Patrycji Paź

Dziewczynka od urodzenia zmaga się z wrodzoną łamliwością kości i potrzebuje kosztownego, dostosowanego do jej potrzeb wózka, by móc samodzielnie wychodzić z domu. W uzbieraniu potrzebnej kwoty pomogą nakrętki z plastikowych butelek.

W pierwszym miesiącu życia Patrycja w Klinice Pediatrycznej w Łodzi otrzymała lek wspomagający budowę kości. Przyjmuje go od wielu lat. W między czasie doznała wieloktrotnych urazów złamania kości, przeszła dwie operacje polegające na wstawieniu drutów w kończyny dolne.

Żeby móc poruszać się samodzielnie, Patrycja potrzebuje specjalistycznego wózka, który kosztuje co najmniej 20 tysięcy złotych, a także podjazdu w miejscu zamieszkania. Astronomiczną kwotę trudno uzbierać, dlatego rodzicie dziewczynki poszukują pomocy. W zebraniu potrzebnych środków pomogą nakrętki z plastikowych butelek, które zostaną wymienione na pieniądze.

Zakrętki można oddawać w ciągu tygodnia od 7:00 d0 15:00 w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Zbiórka trwa również w Parafii Matki Bożej Królowej Polski (ul. Robotnicza) oraz w Parafii Św. Brunona (Kosynierów Gdyńskich).

Jeśli ktoś nie ma możliwości zbierania zakrętek, a chciałby wspomóc Patrycję dobrowolną wpłatą, może to uczynić wysyłając dowolną kwotę na numer bankowy Regionalnego Centrum Wolontariatu (wpisać jako adres odbiorcy) w Elblągu: 92 1020 1752 0000 0102 0055 5425 z dopiskiem "Patrycja Paź".

 

Źródło:

patrycjapaz.blogspot.com

Zdjęcie: WTZ Elbląg

  MSz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15919 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.