Elbląg: Nagrodzą młodych wolontariuszy

Elbląg: Nagrodzą młodych wolontariuszy

Dużymi krokami zbliża się uroczysta gala XIX Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 wspaniałych”, która odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema 37. Już 25 maja o godz. 12:00 poznamy tych, którzy swoją postawą wyróżniają się i zasługują na uznanie.

To konkurs z tradycjami, który powstał 24 lata temu. Jego przesłanie jest proste: wystarczy niewielu, by zmienić tak wiele. Od tego momentu w całej Polsce samorządy nagradzają tych, którzy swoją postawą społeczną szczególnie wyróżniają się na tle swoich rówieśników.

„Koncepcja Konkursu jest prosta. Każde miasto dokonuje wyboru, a następnie przedstawia całej Polsce swoją wspaniałą młodzież. Młodzi ludzie, zwyczajni, ale gotowi uśmiechnąć się życzliwie do nieżyczliwego, wytrwale dążący do celu, nawet „pod wiatr” – a tacy są właśnie wspaniali, gdy staną razem i wypowiedzą walkę: nihilizmowi, chamstwu, przemocy – zwyciężą jak owi bohaterowie westernu” – czytamy na stronie organizatora konkursu. 

Laureaci konkursu swoją działalność prowadzą w szkolnych klubach, domach pomocy społecznej, schroniskach, szpitalach czy hospicjach. Uczestniczą w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności oraz pieniędzy dla potrzebujących.

W Elblągu konkurs „8 wspaniałych” odbywa się już po raz 19, a nad jego przebiegiem i organizacją czuwa Departament Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego. Uroczysta gala, podczas której dowiemy się, kto będzie należał do grona Ośmiu Wspaniałych, odbędzie się 25 maja o godz. 12, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema 37. Jej Laureaci wezmą również udział w Ogólnopolskim Finale Konkursu 8 Wspaniałych w Gdańsku.

Na zdjęciu laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu. 

  RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15843 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.