Elbląg: Nagrody Prezydenta 2017 przyznane

Elbląg: Nagrody Prezydenta 2017 przyznane

Tradycyjnie już, w wieczór Trzech Króli, prezydent Elbląga wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności i rozwoju naszego miasta. Całość odbyła się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka a całość uświetnił koncert pt. „Gran Bellezza” w wykonaniu Bellezza Opera Trio oraz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Nagrody Prezydenta za rok 2016 przyznane zostały w 8 kategoriach: działalność oświatowa i pedagogiczna, działalność gospodarcza, działalność na rzecz ochrony środowiska, kultura i sztuka, służba zdrowia, opieka społeczna, sport i turystyka oraz kategoria inne (tutaj przyznano dwie równorzędne nagrody).

– To już tradycja, że w wieczór Trzech Króli spotykamy się, aby wręczyć Nagrody Prezydenta. Od ponad ćwierć wieku otrzymują je osoby i instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla naszego Elbląga. Wielokrotnie podkreślam, że miasto to nie tylko Urząd, ale również przedsiębiorstwa, placówki oświatowe, instytucje kultury, sportu, organizacje pozarządowe, czyli tak naprawdę wszyscy mieszkańcy. […] Dlatego chciałbym wszystkim bardzo serdecznie podziękować za współpracę, za zaangażowanie w życie i rozwój miasta oraz dostarczanie tak wielu pozytywnych emocji. […] Jestem dumny, że Elbląg ma tak wspaniałych mieszkańców oraz przyjaciół, którzy dzięki ciężkiej pracy, ale również wielkiej pasji i realizacji swoich marzeń przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego miasta – mówił podczas dzisiejszego koncertu Prezydent Witold Wróblewski.

Laureatami tegorocznych Nagród Prezydenta zostali:

Agnieszka Jurewicz – dyrektor Zespołu szkół Ogólnokształcących nr 2 w kategorii działalność oświatowa i pedagogiczna;

Antoni Klecha – właściciel Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03 w kategorii działalność gospodarcza;

Firma FLSmidth Maag Gear Sp. z o.o., specjalizująca się w produkcji i świadczeniu usług serwisowych, związanych z wytwarzaniem przekładni zębatych dla przemysłu ciężkiego i okrętowego w kategorii ochrona środowiska;

Biblioteka Elbląska, której zbiory wpisane zostały w skład narodowego zasobu bibliotecznego i która uzyskała status biblioteki naukowej, w kategorii kultura i sztuka;

Mirosław Gorbaczewski – dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II, w kategorii służba zdrowia;

Caritas Diecezji Elbląskiej, która od 1992 roku prowadzi działalność charytatywną na terenie miasta i regionu w kategorii opieka społeczna;

Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Judo Elbląg – w kategorii sport i turystyka.

W tym roku prezydent Elbląga przyznał również dwie równorzędne nagrody w kategorii inne. Otrzymali je: Towarzystwo Polsko – Norweskie w Stavanger, które od lat współpracuje z Elblągiem, wspiera rodaków – w tym elblążan mieszkających w Norwegii oraz dba o krzewienie polskiej kultury i tradycji oraz Roman Korzeniowski, który od 2004 roku do końca 2016 był dyrektorem Browaru w Elblągu – jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm rynku lokalnego. Pan Roman jednocześnie został 200 laureatem Nagrody Prezydenta Elbląga.

– Wszystkim elblążanom chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia. Walt Disney powiedział kiedyś, że: „Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić i stać się rzeczywistością, jeśli mamy odwagę je realizować”. Życzę odwagi do spełniania marzeń – zarówno tych osobistych, jak i zawodowych – tych małych i tych większych. Życzę również zdrowia, radości i pomyślności we wszystkich dziedzinach życia. Niech będzie to dobry rok zarówno dla Państwa, jak i dla naszego miasta – podsumował prezydent.

Fot. Przemysław Kusyk

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15045