Elbląg: Na zakończenie ”Morski powiew lasu”

Elbląg: Na zakończenie ”Morski powiew lasu”

To ostatni już koncert „XXI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018”, na który zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. W najbliższą niedzielę – 12 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00 – w muszli koncertowej wystąpi „Banda Czworga”.

Na scenie zadebiutowali 15 kwietnia 2016 roku, podczas przeglądu konkursowego na XXXII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „KOPYŚĆ ‚2016” w Białymstoku. Do tej pory wzięli udział w pięciu ogólnopolskich konkursach piosenki żeglarskiej, gdzie udało im się osiągnąć: III miejsce na XI Szanta Claus w Poznaniu (2017 r.) oraz wyróżnienie na „Szantach pod Żurawiem / Baltic Sail” w Gdańsku (w 2017 i 2018 roku). Otrzymali także: stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego w ramach programu „Promocje – 2017” oraz Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg 2018, z których środki zostaną przeznaczone na nagranie debiutanckiej płyty. Wydawnictwo ukaże się do końca 2018 roku.

„Banda Czworga”, to zespół wykonujący muzykę z pogranicza folku i piosenki żeglarskiej, założony w 2015 roku przez Przemysława Piejdaka – wokal / gitara fado coimbra / bouzouki irlandzkie / mandolina i Rafała Sajko – wokal / gitara akustyczna / mandolina oktawowa / harmonijka ustna. Aktualnie grupę współtworzą: Arkadiusz Kozakiewicz – cajon / perkusjonalia / wokal i Tomasz Mianowski – wokal / bas. W zespole grali także: Maciej Karpiński – wokal / bas, Michał Dreger – wokal / bas i Marek Ewertowski – wokal / bas / harmonijka ustna.

  ETK Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18553