Elbląg: Na emeryturę odszedł ceniony, policyjny profilaktyk – podinspektor Marek Cieślak

Elbląg: Na emeryturę odszedł ceniony, policyjny profilaktyk – podinspektor Marek Cieślak

Po 20 latach i 2 dniach służby odszedł na emeryturę podinspektor Marek Cieślak. Ceniony policyjny profilaktyk z elbląskiej komendy. Człowiek, który poświecił się zwalczaniu agresji i przemocy w szkołach. Edukował dzieci i młodzież w zakresie problematyki dopalaczy i narkotyków.

Jego nieszablonowe zajęcia, głęboko pozostały w pamięci młodych ludzi. 
Po służbie dalej będzie pracował, jak sam mówi – „…z człowiekiem”. Ma zamiar pomagać ludziom ogarniętym chorobliwymi i śmiertelnymi nałogami. 

Marek Cieślak służbę rozpoczął 20 lutego 1998 roku jako aplikant Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego ówczesnej Komendy Rejonowej Policji w Elblągu. Przez kilka lat pełnił służbę w „dochodzeniówce”. Następnie trafił do Wydziału do spraw Przestępczości Gospodarczej. W 2001 roku został dzielnicowym. 4 lata później został referentem Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Sekcji Prewencji. Wówczas na dobre zajął się profilaktyką. Rok później pracował już na co dzień z „trudną” młodzieżą, najpierw jako wychowawca, a później kierownik Policyjnej Izby Dziecka. Od 2014 roku do chwili obecnej, pracował jako specjalista, a później ekspert w Wydziale Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. Przeprowadził setki spotkań, w których  wzięły udział tysiące ludzi. Dzieci, młodzież, rodzice nauczyciele i seniorzy słuchali go z zainteresowaniem, bo jego prelekcje były nieszablonowe. Potrafił barwnie i obrazowo opowiadać o zagrożeniach. Zajmował się profilaktyką uzależnień, zwalczał przemoc w szkołach i ostrzegał seniorów przed oszustami. 

2009 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast w 2017 roku, Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych 
i Administracji, odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Jego służba w w Policji to  
20 lat i 2 dni. Z kolei cały staż emerytalny wyniósł 35 lat i 19 dni. 
Jego pasja to sadownictwo. Jednak na emeryturze nie będzie tylko wypoczywał. Po służbie dalej będzie pracował, jak sam mówi – „…z człowiekiem”. Ma zamiar pomagać ludziom ogarniętym chorobliwymi i śmiertelnymi nałogami. 

Podinspektora Marka Cieślaka pożegnał inspektor Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu oraz jego zastępca i koledzy z pracy. 

  KMP Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17632 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.