Elbląg: Mikołajki z RC Elbląg Centrum u dzieci i seniorów

Elbląg: Mikołajki z RC Elbląg Centrum u dzieci i seniorów

Dzień wcześniej, bo 5.12.2017 r. rozpoczął Mikołaj swoje święto – „Musiałem do Was przyjechać już dziś, tak by do wszystkich zdążyć dotrzeć” – tak przywitał się z dziećmi ze Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu.

Członkinie RC Elbląg Centrum, w roli pomocników w mikołajkowych strojach towarzyszyły Mikołajowi podczas wizyty u dzieci w Stowarzyszeniu oraz u seniorów w Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu. Klub zorganizował obydwa mikołajkowe spotkania i przygotował dla wszystkich paczki z zabawkami i słodyczami.

Mikołaj, bardzo muzykalny i wyposażony w gitarę, był gotowy na każdą piosenkę, więc dzieci śpiewały nie tylko świąteczne „Pana śnieg” ale również „Konik na biegunach”, a seniorzy z ochotą wrócili do czasów harcerstwa podczas wykonania (na życzenie) „Płonie ognisko i szumią knieje”.

Dzieci były zachwycone i z ochotą uczestniczyły we wspólnym śpiewaniu by potem z błyskiem w oku odebrać osobiście z rąk Mikołaja swoją paczkę. W Domu Pomocy Społecznej niejednemu Seniorowi zakręciła się łezka w oku a duże zainteresowanie, zapowiadanemu już kilka dni wcześniej przybyciu Mikołaja, miało odzwierciedlenie w ilości osób na sali.

Okazało się, że niezależnie od wieku, radość z wizyty tego najbardziej popularnego Świętego, jest równie wielka.

Fot. Damian Nowacki

  Ilona Nowacka Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17117 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.