Elbląg: Majówka w narodowych barwach

Elbląg: Majówka w narodowych barwach

Przed nami majowe święta, z tej okazji tradycyjnie już Miasto przygotowuje dwa dni obchodów, a więc uroczystości Święta Flagi i Święta Konstytucji.

W tym roku szczególne wydarzenie odbędzie się 2 maja w Ratuszu Staromiejskim. Po przeprowadzonej renowacji udostępniona zostanie do zwiedzania biało–czerwona flaga, która przed II wojną światową powiewała przed polskim konsulatem w norweskim mieście Stavanger. W 2016 roku flagę przekazało do Elbląga Towarzystwo Polsko–Norweskie w Stavanger. Teraz mieszkańcy będą mogli zobaczyć odnowioną i zakonserwowaną flagą, a także poznać jej ciekawą drogę do Elbląga. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele miasta Stavanger oraz członkowie Towarzystwo Polsko–Norweskiego w tym mieście.

Święto Flagi –  2 maja

Program:

– 11.00 – przedstawienie w wykonaniu Międzyszkolnego Koła Historycznego (przed Ratuszem Staromiejskim),

– 11.45 – odsłonięcie historycznej flagi polskiej (sala wystawiennicza w Ratuszu Staromiejskim),

– 12.15 – przemarsz z 50 metrową flagą ulicami Starego Miasta pod Bramę Targową oraz wciągnięcie flagi na Bramę Targową, a następnie koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Lazurki.

Święto Konstytucji – 3 Maja

Program:

– godz. 11:30 – Msza św. w Katedrze pw. Św. Mikołaja w intencji Ojczyzny i mieszkańców Elbląga, po Mszy św. ciąg dalszy na placu przy Katedrze:

– odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej,

– przemówienia okolicznościowe,

– pokaz musztry paradnej w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Wojskowej,

– występ zespołu młodzieżowego z programem pieśni i piosenek patriotycznych Moja Niepodległa.

  Łukasz Mierzejewski  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18050