Elbląg ma nowego wiceprezydenta

Elbląg ma nowego wiceprezydenta
Fot. Adminstrator

Dziś (18 lutego) Kamieniczkach Elbląskich odbyło się podpisanie porozumienia koalicyjnego pomiędzy KWW Witolda Wróblewskiego, Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Koalicją Obywatelską. Przedstawiciel tej ostatniej został nowym wiceprezydentem zastępując Edwarda Pietrulewicza, który obejmie obowiązki dyrektora elbląskiego biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego.

Współpraca pomiędzy klubami trwała od początku kadencji Rady, jak zaznaczał dziś prezydent, układała się bardzo dobrze. Przez cały czas trwały negocjacje co do sformalizowania koalicji.

– Ze względu na finanse miasta, nie było mowy o trzecim wiceprezydencie, stąd też podjęłem decyzję, że ze stanowiska odejdzie Edward Pietrulewicz a jego miejsce zajmie Michał Missan – wskazany przez Koalicję Obywatelską – mówił Witold Wróblewski podczas konferencji na której podpisano dokumenty koalicyjne.

Michał Missan jako nowy wiceprezydent rozpocznie swoje urzędowanie do końca lutego. Jak zaznaczył prezydent, ze względu na zmiany we władzach miasta, zmieni się również zakres obowiązków poszczególnychn wiceprezydentów.

Nowy wiceprezydent podziękował za zaufanie i zaznaczył, że jego kandydatura jest zgłoszona z myślą o mieszkańcach miasta i zadeklarował ciężką pracę na rzecz Elbląga i jego mieszkańców.

W związku z objęciem funkcji wiceprezydenta przez Michała Missana, do Rady Miejskiej wejdzie nowy radny. Będzie nim najprawodpodobniej Juliusz Dziewałtowski-Gintowt.

Print Friendly, PDF & Email