Elbląg: Leśnicy zatrzymali amatorów nielegalnej jazdy quadami po lesie

Elbląg: Leśnicy zatrzymali amatorów nielegalnej jazdy quadami po lesie

Pod koniec minionego tygodnia strażnicy leśni z Nadleśnictwa Elbląg i Nadleśnictwa Kwidzyn w trakcie wspólnej służby zatrzymali dwie osoby poruszające się po lesie quadami. Dzięki informacji od zaniepokojonych osób strażnicy leśni udali się na teren leśnictwa Kadyny, gdzie zatrzymano i ukarano sprawców.    

Jazda motocyklem, jak i quadem po lesie powoduje erozje gleby leśnej. Lasy Wysoczyzny Elbląskiej, gdzie zatrzymani zostali sprawcy wykroczenia, są szczególnie podatne na erozję wodną. W wyniku rozjeżdżenia przez motocykle oraz quady roślinności leśnej i ściółki odkryta zostaje gleba, która następnie w czasie deszczu zostaje wymywana i nie jest w stanie się zregenerować.

Ponadto bardzo głośne maszyny zakłócają spokój i powodują płoszenie zwierząt. Niedozwolona jazda tymi maszynami po lesie powoduje także zagrożenie dla turystów przebywających w lesie oraz osób zbierających grzyby, jagody lub inne płody runa leśnego. Za poruszanie się pojazdem mechanicznym po lesie grozi mandat karny w wysokości do 500 zł lub grzywna w wysokości do 5000 zł.

  Jan Piotrowski Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18583 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.