Elbląg: Koniec sezonu na lodowisku

Elbląg: Koniec sezonu na lodowisku

Jeszcze tylko przez kilka dni miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli skorzystać z elbląskiego lodowiska Helena. Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie czynny do piątku 30 marca. Tego dnia na ślizgawki ogólnodostępne wejdziemy za darmo.

Przez ostatnie miesiące lodowisko Helena tętniło życiem i było miejscem wielu wydarzeń i imprez sportowych. W tym czasie z obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji skorzystało kilkanaście tysięcy dzieci, młodzieży i dorosłych. Po sześciu miesiącach działalności lodowisko przestanie funkcjonować, aż do przyszłego sezonu zimowego.

Pogoda za oknami sprawiła, że mieszkańcy aktywnie spędzający wolny czas coraz częściej przenoszą się na świeże powietrze.  Nie inaczej jest w przypadku miłośników jazdy na łyżwach. Kluby sportowe coraz częściej trenują poza lodowiskiem i halami sportowymi. Dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji to jasny i czytelny sygnał, że sezon na lodowisku zbliża się do końca.

W związku z tym, zajęcia na lodowisku Helena prowadzone będą jedynie do 30 marca (piątek). Tego dnia na ślizgawki ogólnodostępne wejdziemy za darmo. Później tafla lodu zostanie rozmrożona, a do czerwca na obiekcie odbywać się będą zajęcia ogólnorozwojowe. Dodatkowo w czasie wakacji MOSiR przeprowadzi zajęcia sportowo–rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, a na lód ponownie wrócimy w październiku. W kończącym się już sezonie lodowisko Helena było jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w naszym mieście. Od rana z tafli lodowiska korzystały klubu sportowe i uczniowie elbląskich szkół. Natomiast popołudniami na ślizgawce bawili się elblążanie.

– Przez sześć zimowych miesięcy, wszyscy chętni mogli skorzystać z programu „Aktywuj się z MOSiR–em” w ramach którego prowadzona była nauka jazdy na łyżwach, zajęcia ogólnorozwojowe FIT Camp i Zumby.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się także Ferie z MOSiR–em w których udział wzięło ponad sześć tysięcy dzieci i młodzieży. Lodowisko Helena było także areną ważnych imprez międzynarodowych i ogólnopolskich. Na elbląskiej tafli odbył się m.in.: turniej hokeja na sledgach, turniej hokeja dla dzieci oraz zawody w łyżwiarstwie figurowym – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

  MOSiR Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17869 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.