Elbląg: Kolejny „wnuczek” zatrzymany przez policję

Elbląg: Kolejny „wnuczek” zatrzymany przez policję

Policjanci z Elbląga zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o udział w organizowanych oszustwach „na wnuczka” i „na policjanta”. 43–letni mężczyzna miał odbierać pieniądze od oszukanych osób. Przedstawiono mu zarzuty. Mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował tymczasowo na 3 miesiące 37–letniego Tomasza N. Mężczyzna nie jest z Elbląga ale do Elbląga przyjeżdżał po to by odbierać pieniądze od oszukanych, starszych osób. Mężczyzna działał wspólnie z innymi osobami. Działano w taki sposób wykorzystując metodę oszustw „na wnuczka” i na „policjanta”, aby wprowadzić w błąd starsze osoby. Jedna z nich przekazała mężczyźnie znaczną sumę pieniędzy. Policjanci zatrzymali 37–latka w wyniku pracy operacyjnej. Teraz stanie przed sądem. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Policja ostrzega przed tego rodzaju mechanizmem oszustwa.  Jeżeli opiekujemy się osobami starszymi lub mieszkamy z takimi osobami, mówmy im o tym jak to działa. Gdy potencjalna ofiara wie, że taka sytuacja może ją spotkać to jest spora szansa na to, że nie da się nabrać na „wnuczka”, „policjanta” czy inną osobę chcącą wyłudzić od niej pieniądze.  

Na kilkanaście prób wyłudzenia pieniędzy jakie ostatnio odnotowali elbląscy policjanci, oszustom uległy dwie osoby. Pozostałych kilkanaście nie dało się oszukać, ponieważ słyszały wcześniej o tego rodzaju przestępstwach.

Link do prewencyjnego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=R4UowMLGl4c

 

 

  kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16994 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.