Elbląg: Jutro działania NURD. Policjanci będą nagrywać wykroczenia

Elbląg: Jutro działania NURD. Policjanci będą nagrywać wykroczenia

Jutro (20 marca) policjanci z Elbląga będą prowadzili akcję Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. W działaniach wezmą udział także policjanci z oddziałów prewencji z Olsztyna.

Akcja drogówki skierowana jest przede wszystkim do pieszych i rowerzystów. Policjanci będą także zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też będą bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. W działaniach zostanie wykorzystany ambulans monitoringu wizyjnego, który będzie rejestrował wszystkie wykroczenia.   

Podczas takich działań funkcjonariusze ujawniają wiele wykroczeń, które piesi sami inicjują. Wśród nich jest: przechodzenie w miejscu niedozwolonym, przechodzenie na czerwonym świetle, czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód. Policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg. Niestosowanie się do tego przepisu jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. Noszenie odblasków zwiększa przede wszystkim widoczność i poprawia bezpieczeństwo na drodze. O wynikach akcji NURD poinformujemy jutro. Policjantów z Elbląga będą wspierać funkcjonariusze oddziałów prewencji z Olsztyna i ambulans monitoringu wizyjnego, który będzie rejestrował wszystkie wykroczenia.   

  KMP Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17823