Elbląg: Integracja i zabawa w ramach Budżetu Obywatelskiego

Elbląg: Integracja i zabawa w ramach Budżetu Obywatelskiego

SOSW nr 2 chce stworzyć kompleks integracyjno–sensoryczny. Pomysł „Konik Polny – wskocz na wyższy stopień wspólnej zabawy” znalazł się na 12 pozycji na liście ogólnomiejskich inicjatyw.

– Zabawa jest ważna dla dzieci w każdym wieku, dlatego chcemy dostarczać jak najwięcej okazji do wspólnej zabawy rówieśniczej. Pragniemy, aby dzieci bawiąc się poznawały i doświadczały na własnych zasadach, ale w bezpiecznej przestrzeni jaką będzie kompleks integracyjno – sensoryczny „Konik Polny” – mówi Krystyna Miezio, dyrektor Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 2 w Elblągu.

Placówka dysponuje dużym terenem zielonym, na którym można wydzielić i zagospodarować trzy strefy: maluszka, starszaka i nastolatka. Pierwszą zaprojektowano pod potrzeby najmłodszych dzieci od 0 do 4 lat. W tej strefie, która jest ogrodzona, znalazłyby się urządzenia  pomocne w nauce chodzenia, rozwijaniu dużej i małej motoryki, równowagi. W strefie starszaka mogłyby bawić się dzieci w wieku od 5 do 10 lat, natomiast w strefie nastolatka (przewidzianej dla dzieci i młodzieży w wieku od 11 do 15 lat) znalazłyby się urządzenia wspierające rozwój fizyczny. Oprócz tego SOSW nr 2 chce stworzyć zieloną salę gimnastyczną, będącą ścieżką integracyjną.

– W naszym mieście istnieje ogromna potrzeba zorganizowania placu zabaw wyposażonego w urządzenia zabawowo–sensoryczne dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, z którego mogłyby korzystać dzieci z różnym rodzajem niepełnosprawności i dzieci zdrowe. Pobyt w tym miejscu ma szansę stać się przestrzenią pozytywnych kontaktów społecznych – podkreśla dyrektor placówki.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim trwa do 21 października. Głosy można oddawać przez stronę internetową lub dostarczając wypełnione karty w formie papierowej do Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu. Formularze dostępne są na stronie budzetobywatelski.elblag.eu, a także w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarządzie Budynków Komunalnych (ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka”, w ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego) oraz Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18965