Elbląg: Film prewencyjny „Tak wyglądają drogowe realia” z II miejscem na festiwalu filmów

Elbląg: Film prewencyjny „Tak wyglądają drogowe realia” z II miejscem na festiwalu filmów

1,5 minutowy spot „Tak wyglądają drogowe realia" realizowany wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Elblągu oraz Truso Tv zdobył II nagrodę w kategorii „Road Safety". Zdecydowało o tym  międzynarodowe jury 13th FilmAT Festival – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych.

Filmowy spot, powstał w 2018 roku – ma on na celu przypominanie o bezpieczeństwie na drodze. „Tak wyglądają drogowe realia" – to zdanie na pewno na długo zapadnie w pamięć tym, którzy zobaczą realizację Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Telewizji Truso TV, oraz Domu Pomocy Niezapominajka – film powstał w ramach miejskiego programu Bezpieczny Elbląg.

– Film niesie prostą informację:  trzeba nosić elementy odblaskowe – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Ale już forma tego przekazu zbudowana jest bardziej skomplikowana, bo bazuje na emocjach. Wszystko po to by całość zapadła w pamięć widza. Ja myślę, że cel został osiągnięty, ale ocena należy do odbiorców.

Film był realizowany przez Truso Tv, które realizowało też wcześniejszy spot „Oszukaj oszusta".

– Dziękujemy osobom, które wystąpiły w spocie, a także tym wszystkim, którzy brali udział przy jego realizacji – mówi Jacek Żukowski redaktor naczelny Truso Tv.

W sierpniu zgłoszono film do udziału w 13th FilmAT Festival – Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych w kategorii Road Safety". Wczoraj dowiedzieliśmy się, że pierwsze miejsce zajął film: „Put your smartphone down and live", któremu jury międzynarodowe przyznało pierwszą nagrodę TUTAJ

Drugie zaś miejsce przyznano dla elbląskiego filmu „Tak wyglądają drogowe realia" ang. tytuł: "That's how road reality looks like" (można go zobaczyć TUTAJ)

 Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 18 października w Warszawie.

– Zależy nam na tym, aby trafił do jak najszerszej grupy odbiorców – dodaje kom. Krzysztof Nowacki. – On jest adresowany do osób starszych, bo taka przyświecała nam idea podczas jego realizacji, jednak temat bezpieczeństwa na drodze oraz odblasków dotyczy nas wszystkich. Pamiętajmy o tym. Odblaski – ratują życie.

Fot. nadesłana

Komenda Miejska Policji w Elblągu

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18862 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.