Elbląg: Elbląska Strefa Kibica powstanie na lodowisku

Elbląg: Elbląska Strefa Kibica powstanie na lodowisku

O tym, że strefa kibica w Elblągu będzie, wiadomo było już od jakiegoś czasu. Dziś, przedstawione zostały szczegóły tego przedsięwzięcia, którego główną areną będzie obiekt przy ul. Karowej.

Jak informuje Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga pod uwagę branych było kilka domniemanych lokalizacji elbląskiej strefy kibica. Ostatecznie wybór padł na lodowisko, m.in. ze względu na najniższe koszty uruchomienia tam strefy a także na zadaszenie terenu który umożliwia uniezależnienie się od kaprysów pogody oraz szerokie możliwości organizacyjne dotyczące działań towarzyszących temu wydarzeniu.

Jak zapewniają władze miasta w elbląskiej strefie kibica elblążanie będą mieli możliwość obejrzenia niemal wszystkich spotkań zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Wyjątkiem będą tylko spotkania z końca fazy grupowej, kiedy to terminarz rozgrywek zakłada rozgrywanie kilku meczy w tym samym terminie.

– Wówczas liczymy, ze to mieszkańcy naszego miasta pomogą nam w wyborze, które spotkanie chcieliby obejrzeć – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Adam Jocz, Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury. – Chcemy również, by ta strefa była jak najbardziej familijna, by atmosfera jaka będzie panowała podczas tego mundialu udzieliła się jak największej ilości mieszkańców naszego miasta. Stąd też, zapraszamy wszystkich miłośników piłki nożnej z całymi rodzinami – dodaje Andrzej Bugajny Dyrektor MOSiR–u.

Strefa działać będzie przez całe mistrzostwa. Czynna będzie już na godzinę przed meczem a jej zamknięcie nastąpi po ostatnim spotkaniu jakie zostanie rozegrane na mundialowych boiskach. Będzie spełniała również wszystkie wymogi, jakie takie miejsce powinno mieć, a zatem, będzie na niej możliwość nie tylko dobrej zabawy lecz także coś zjeść i wypić. W przerwach pomiędzy meczami przewidziane jest sporo atrakcji: konkursów, animacji czy koncertów na scenie w ramach Lata w Formie.

– Rodzice, którzy przyjdą z dziećmi, będą mieli możliwość obejrzenia meczu podczas gdy ich pociechy uczestniczyć będą w specjalnie dla nich przygotowanych atrakcjach m.in. animacje, gry w piłkarzyki, konkursy i zabawy – dodaje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Miasto zakłada, że jednorazowo na halę będzie mogło wejść ok. 2 tys. osób i zważywszy na to, że z pewnością na terenie El blaga powstaną jeszcze inne strefy kibica np. w pubach, to z pewnością nie dojdzie do sytuacji, kiedy to, ktoś nie będzie mógł wspólnie z innymi kibicować naszej reprezentacji, ponieważ zabrakło dla niego miejsca.

W czasie mistrzostw w Elblągu odbędzie się także tzw. „mały mundial”, w którym udział weźmie około 600 dzieci.

  Rafał Sułek  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18045 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.