Dzień Życzliwości w SOSW nr 1

Dzień Życzliwości w SOSW nr 1

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu w Dniu Życzliwości odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1. Dla uczniów placówki młodzież przygotowała drobny słodki poczęstunek, chcąc przez to zaznaczyć, że czasem wstarczy niewiele, by dać drugiej osobie chociaż odrobinę radości.

Kilkuosobowa reprezentacja uczniów Technikum Mechanicznego w dniu Światowego Dnia Życzliwości (21 listopada) odwiedziła podopiecznych SOSW nr 1.

– Pomysł narodził się wśród uczniów technikum mechanicznego i pani Małgorzaty Jeż, która zajmuje się wolontariatem w technikum. Zapytali, czy w związku z Dniem Życzliwości mogliby odwiedzić uczniów naszej szkoły. Sami wśród swojej społeczności uczniowskiej uzbierali pieniądze i zakupili drobne słodkości. Przyszli, by móc się z nami zintegrować – mówi Marta Wasiak, przewodnicząca rady rodziców w SOSW nr 1. – To ma być początek naszej współpracy, bo już niedługo uczniowie technikum zawitają do nas na mikołajki. Organizują też w szkole kiermasz i dochód z tego świątecznego kiermaszu będzie przeznaczony na doposażenie naszego integracyjno–sensorycznego placu. 29 marca uczniowie i nauczyciele technikum mechanicznego wezmą także udział w II charytatywnym turnieju piłki nożnej – dodaje.

Fot. Mateusz Misztal